MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Cze 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Pierwsze, ale nie ostatnie

powiatowe mistrzostwa w tenisie stołowym

W Luboniu odbyły się indywidualne mistrzostwa powiatu poznańskiego w tenisie stołowym. – To pierwsza edycja tej imprezy. W zawodach rywalizowały dziewczyny i chłopcy w trzech kategoriach wiekowych. Na sześciu stołach o statuetki, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe walczyli młodzicy, kadeci i juniorzy. Podstawowym celem tej imprezy jest popularyzacja naszej dyscypliny sportu. Poza tym chcemy też zachęcić tych najzdolniejszych z nieco mniejszych ośrodków do bardziej regularnych treningów – mówił trener Piotr Ciszak, trener LKTS Luveny Luboń, najmocniejszego klubu w regionie.

Gospodarze okazali się zresztą mało gościnni, bo całkowicie zdominowali rozgrywki w gronie młodzików. Triumfowali tam Natasza Adamczyk oraz Kacper Zroll. Ta pierwsza kilka dni temu zdobyła dwa brązowe medale mistrzostw Polski żaczek i choć w Luboniu rywalizowała ze starszymi koleżankami, to jednak nie miała sobie równych. – To bardzo utalentowana i pracowita zawodniczka – chwali wychowankę lubońskiego klubu szkoleniowiec. Ze starszymi rywalami grał także Kamil Kostyk, który jest jeszcze młodzikiem, a w mistrzostwach powiatu wygrał kategorię juniorów.

– Kamil przygotowuje się do mistrzostw kraju młodzików i chcieliśmy go sprawdzić w konfrontacji z bardziej wymagającymi przeciwnikami. Jak widać poradził sobie znakomicie – mówi Tadeusz Nowak, prezes LKTS Luboń i jednocześnie szef Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego. Zawodnicy spoza Lubonia jedynie w kategorii młodzików musieli uznać wyższość swoich koleżanek i kolegów z innych klubów. A konkretnie z jednego klubu, bo w tej grupie wiekowej triumfowali Lena Kasprzak i Krzysztof Matkowski z Kleszczewa.

Oprócz młodych graczy z tych dwóch, wymienionych już ośrodków, w mistrzostwach grali jeszcze zawodnicy z Mrowina, Gowarzewa, Gruszczyna i Przeźmierowa. – W sumie przy stołach pojawiło się 41 zawodniczek i zawodników. Poziom turnieju był bardzo zróżnicowany, ale wszyscy podkreślali, że taka impreza jest potrzebna i warto ją organizować cyklicznie. Warto też dodać, że zawody odbyły się w Dniu Dziecka i wszyscy uczestnicy jeszcze przed zawodami otrzymali słodkie upominki – podkreśla Tadeusz Nowak. Turniej w Luboniu odbył się przy wsparciu m.in. powiatu poznańskiego.

Zdjęcia: LKTS Luboń Facebook, Tomasz Sikorski

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 1 czerwca 2021