MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< maj 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Pierwsze spotkanie zespołu

posiedzenie zespołu ds uchodźców

4 maja w Warszawie odbyło się pierwsze merytoryczne posiedzenie zespołu do spraw uchodźców z Ukrainy. Liczy on dwanaście osób – sześć z nich to przedstawiciele strony rządowej, a kolejnych sześć reprezentuje stronę samorządową. W tej drugiej grupie jest starosta poznański, Jan Grabkowski. Głównym celem zespołu jest przygotowanie systemowych rozwiązań dotyczących wsparcia dla uchodźców z Ukrainy, w szczególności w zakresie edukacji, zdrowia oraz polityki społecznej.

– Już jakiś czas temu apelowaliśmy o stworzenie spójnej polityki dotyczącej imigrantów w Polsce. I to polityki długofalowej, o której chcielibyśmy porozmawiać w szerszym gronie, przy okrągłym stole, zapraszając do tej debaty także przedstawicieli organizacji pozarządowych, pracodawców czy też związki zawodowe – mówił podczas briefingu prasowego prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który został współprzewodniczącym zespołu ze strony samorządowej.

– To było pierwsze spotkanie, więc trudno mówić o wielkich sukcesach. Ważne jednak jest to, że potrafimy ze sobą rozmawiać, choć w pewnych kwestiach, tak jak to jest choćby w przypadku służby zdrowia, wydawać się może, że mówimy w różnych językach. Wiele sobie jednak obiecuję po następnym spotkaniu, które zaplanowano na 16 maja i po kolejnych. Do celu trzeba iść małymi krokami, cierpliwie i konsekwentnie – podkreślał Jan Grabkowski.

Stronę samorządową reprezentowali także wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak, wójt Terespola Krzysztof Iwaniuk oraz burmistrz Proszowic Grzegorz Cichy. Na czele zespołu ze strony rządowej stanął wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Paweł Szefernaker.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 4 maja 2022