Pierwszy medal juniorów

juniorzy swarka swarzedz

Po wielkich sukcesach w rozgrywkach halowych młodzi hokeiści na trawie UKS Swarek SP5 Swarzędz zaczynają także sięgać po medale mistrzostw Polski na otwartych boiskach. W miniony weekend wywalczyli go właśnie juniorzy, którzy zajęli trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej w kraju. W ostatnim meczu laskarze z powiatu poznańskiego przegrali wprawdzie 2:5 ze Startem Gniezno, ale już przed tym pojedynkiem mogli się cieszyć z brązowych krążków.

– Wynik tego meczu był o tyle istotny, ponieważ zapewnił naszym rywalom złoto mistrzostw Polski. My mamy jednak swoje święto. Po raz pierwszy w historii klubu zdobyliśmy medal w kategorii junior na boiskach otwartych! Wielkie brawa chłopaki! Tym bardziej, że przed sezonem niewielu stawiało na taki wynik – czytamy na stronie Swarka.

Bardzo dobrze w rozgrywkach ligowych zaprezentowały się również juniorki, które zakończyły sezon na czwartym miejscu. – Swój pierwszy sezon w kategorii junior kończymy bez medalu. W meczu o brąz w Gąsawie dziewczyny przez trzy kwarty grały znakomicie. Kreowały wiele sytuacji strzeleckich, jedną z nich wykorzystałyśmy i prowadziły 1:0. Czwarta kwarta była jednak zupełnie nieudana. Trzy gole stracone po naszych błędach dały zwycięstwo rywalkom. Teraz chwila odpoczynku i we wrześniu wracamy mocniejsze – czytamy na stronie Swarka.

juniorzy swarka swarzedzJuniorzy Swarka Swarzędz zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski (fot. Swarek Facebook)

Opublikowano: 22 czerwca 2021