MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Maj 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Piłkarze wracają na boiska

sparing unii swarzędz

Piłkarze III ligi wracają na boiska. Na tym poziomie rozgrywek honoru powiatu poznańskiego broni Unia Swarzędz. Podopieczni trenera Patryka Kniata po pierwszej części rozgrywek zajmują 14. miejsce w tabeli, z 22 punktami na koncie. Do zakończenia pierwszej rundy pozostały już tylko cztery spotkania. To o tyle istotne, że po nich nastąpi podział ligi na grupę mistrzowską oraz walczącą o utrzymanie. W tej pierwszej znajdzie się zaledwie osiem drużyn.

– I byłoby świetnie, gdyby po świetnym finiszu udało nam się do niej awansować. Mamy jednak świadomość, że zrealizowanie tego celu będzie niezmiernie trudne. Do zajmującej 8. lokatę Pogoni II Szczecin tracimy wprawdzie tylko pięć oczek, ale też meczów, w których można byłoby te straty odrobić zbyt wielu nie ma. Poza tym przed nami jest jeszcze kilka innych ekip, które też na pewno łatwo skóry nie sprzedadzą. Próbować jednak będziemy – zapewnia Jan Piechota, rzecznik prasowy Unii, od razu też dodając, że podstawowym celem zespołu na ten sezon jest utrzymanie się na poziomie III ligi.

– To nasz priorytet i nie ma znaczenia, czy ten cel zrealizujemy grając w grupie mistrzowskiej czy też tej broniącej się przed spadkiem. W tym roku klub obchodzi 100-lecie swojej działalności i chcemy ten jubileusz uczcić dobrą postawa na boisku – dodaje. Warto jednak przy tym pamiętać, że obecny sezon pod wieloma względami jest wyjątkowy. III liga jest mocno rozbudowa i w grupie drugiej, tej której występuje Unia Swarzędz, rywalizują aż 22 drużyny. I część z nich będzie musiała pogodzić się z degradacją do niższej klasy rozgrywkowej. Spaść może nawet dziesięć zespołów, a to sprawi, że walka o uniknięcie degradacji będzie bardzo zacięta.

Aby więc uniknąć najgorszego trzeba będzie systematycznie zbierać punkty. Unia może je zdobyć już w najbliższą sobotę, w starciu z Jarotą Jarocin. – To derby Wielkopolski, więc emocji na pewno nie zabraknie. Nasz zespół wydaje się być w niezłej formie. Próbą generalną przed wznowieniem rozgrywek ligowych był dla nas mecz regionalnego Pucharu Polski z Wartą Międzychód. Wygraliśmy go 2:1 i awansowaliśmy do 1/8 finału – mówi Jan Piechota.

Dodajmy, że sobotnie spotkanie rozpocznie się na boisku w Swarzędzu o godz. 13.00. Niestety, w związku z obostrzeniami wynikającymi z trwającej pandemii, spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. Liderem grupy drugiej III ligi jest obecnie Radunia Stężyca, którą ścigają Polonia Środa oraz Świt Skolwin. Te trzy drużyny mają już sporą przewagę nad resztą stawki i to one pewnie będą się biły o pierwsze miejsce. Komplet wyników, terminarz oraz aktualna tabela są dostępne na stronie 90minut.pl

sparing unii swarzędzPiłkarze Unii Swarzędz sumiennie przygotowywali się do wznowienia rozgrywek. W ostatnich tygodniach rozegrali też mecze kontrolne (fot. Jan Piechota)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 5 marca 2021