Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Kwi 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Pingpongowe marzenia

W Luboniu wystartował program Pingpongowe Marzenia z Polskimi Sieciami Energetycznymi, mający rozwijać talenty sportowe młodych tenisistów stołowych z klubu LKTS Luvena. – To unikatowy program szkoleniowy dla uczniów szkół podstawowych, w wieku od 6 do 12 lat, realizowany w formie zajęć pozalekcyjnych, dający niespotykane dotychczas możliwości rozwoju młodym sportowcom. Jego ideą jest rozwijanie talentów sportowych młodych tenisistów stołowych, którzy są nadzieją na sukcesy Polski na arenie europejskiej i światowej – mówi Jakub Otyś, koordynator projektu z ramienia Polskiego Związku Tenisa Stołowego, cytowany przez stronę LKTS.

– Do wzięcia udziału w Programie wytypowanych zostało 70 klubów tenisa stołowego z całej Polski. Przy wyborze kierowano się takimi kryteriami jak: sukcesy sportowe klubów, liczba posiadanych przez klub, aktywnych licencji zawodniczych oraz liczba zdobytych punktów rankingowych w klasyfikacji ogólnopolskiej. Program realizowany będzie w latach 2018-2020 i stanowi element „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego” realizowanego przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Zadaniem programu jest umożliwienie bezpłatnego udziału dzieciom ze szkół podstawowych w zajęciach sportowo-rekreacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem tenisa stołowego – informuje klub z Lubonia.

– Tenis stołowy jest też jednym z najbardziej popularnych i lubianych sportów w Polsce. Jest wiele powodów dla których warto rozwijać tenis stołowy w naszym kraju: jest to najlepszy sport dla mózgu wg D.G. Amen, najlepszy sport dla koordynacji ciała i umysłu wg P. Tsang, a także najlepszy sport do utrzymania zdrowia w dobrej kondycji na całe życie wg W. Wingera – pisze Jerzy Grycan, były trener reprezentacji Polski w tenisie stołowym w „Narodowym Programie Rozwoju Tenisa Stołowego”. W ramach Projektu Pingpongowe Marzenia z PSE prowadzone jest finansowanie pracy trenerów tenisa stołowego, zakup sprzętu sportowego, podnoszenie kwalifikacji zawodowych trenerów pracujących z dziećmi, a także organizacja obozów sportowych dla najlepszych zawodników, biorących udział w programie.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 listopada 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum