Podium w Pucharze Świata

puchar świata w belgii

Jakub Mackiewicz z klubu Spartan Rokietnica Taekwondo Olimpijskie wywalczył brązowy medal podczas zawodów Pucharu Świata kadetów, które odbyły się w belgijskim Lommel. – Kuba stoczył trzy rewelacyjne walki. W pierwszym pojedynku zmierzył się z zawodnikiem z Cypru, którego pokonał 2:1 w rundach. Druga walka była najcięższa i najbardziej emocjonująca. Naprzeciw naszego reprezentanta stanął bowiem zawodnik z Niemiec, klasyfikowany na drugim miejscu w światowym rankingu. Kuba świetnie jednak kontrolował walkę, a także emocje i pokonał rywala 2:0! – relacjonuje strona klubu z Rokietnicy

Ta świetna passa zakończyła się w półfinale, w którym lepszy okazał się zawodnik z Grecji. W Belgian Open 2023 startowało jeszcze troje innych wychowanków Spartana. Byli to Zofia Musiał, Blanka Gorońska oraz Hubert Drożan. – Wszyscy oni musieli uznać wyższość rywali w swoich pierwszych walkach. Te pojedynki były naprawdę dobre, a nasi reprezentanci pokazali, że są zawodnikami prezentującymi już wysoki poziom, gotowymi rywalizować w turniejach najwyższej rangi na świecie. Każdy z nich wraca z niedosytem i świadomością, że “ta walka była do wygrania”. Jak i z cennym doświadczeniem i poczuciem, że robią postępy, które w procesie treningowym są sukcesem samym w sobie – czytamy na stronie klubu.

Zdjęcia: Sparta Rokietnica Facebook

Opublikowano: 21 marca 2023