Podpoznańskie gminy z nagrodami (22.11.2021)

eska logo

Luboń i Buk otrzymali po aż milion złotych, Pobiedziska 500 tysięcy, a Stęszew ćwierć miliona. W Luboniu 63 procent mieszkańców jest już zaszczepionych. – Czy jest bezpiecznie? Na pewno bardziej bezpiecznie, aniżeli w tych gminach, gdzie ten procent jest znacznie niższy. Natomiast cały czas zachorowania są, bo jednak zaszczepionych 63 procent osób, to znaczy, że ponad 30 jednak nie jest zaszczepionych – mówi Małgorzata Machalska, burmistrz Lubonia i dodaje, że pieniądze przeznaczy na nowy samochód dla straży miejskiej i punkt rehabilitacji pocovidowej.

Gmina Buk za nagrodę przeniesie ośrodek pomocy społecznej, a Pobiedziska otworzą nowe gabinety lekarskie. Choć w naszym regionie zakażeń jest dużo, to punkty szczepień nadal przyjmują nowych pacjentów. – Niestety w Poznaniu i akurat Metropolia Poznań jest takim miejscem, gdzie wiele osób przyjeżdża i tych zachorowań jest sporo, ale ja uważam, że poradzimy sobie. Tylko, żeby nam z zewnątrz nie przeszkadzano, a to będzie dobrze – mówi Jan Grabkowski starosta poznański i dodaje, że w metropolii poznańskiej ponad 64 procent ludzi jest już zaszczepionych.

Radio Eska

Opublikowano: 23 listopada 2021