MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Poduszki od serca

Warsztaty „Serce od serca”

Najpierw wielkie szycie odbyło się w Promnicach, kilka dni temu w Pobiedziskach, a w miniony weekend na poznańskiej Cytadeli. Dzięki warsztatom „Serce od serca” setki kolorowych poduszek trafią do pacjentek Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Każdego tygodnia na te niezwykłe serca czeka kilkadziesiąt pań po mastektomii. Całej akcji patronuje Jan Grabkowski, starosta poznański.

– Warsztaty są częścią projektu „Serce od serca”, który jest realizowany na terenie całego kraju.Poduszka wygodnie mieści się pod pachą, może zmniejszać napięcie barku, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku – wyjaśnia Justyna Maćkowiak-Szukalska, koordynator projektu w powiecie poznańskim. – W warsztatach przygotowanych wspólnie z Umberto Cafe&Ristorante, które w miniony weekend odbyły się na poznańskiej Cytadeli, udział wzięło bardzo wiele osób. Wiele pań miało okazję zbadać piersi – dodaje.

– Każda z nas może zostać pacjentką centrum onkologii i stanąć kiedyś w kolejce po takie serce. To naturalne, że trzeba pomóc – podkreślały uczestniczki akcji. Kolejne warsztaty planowane są w gminach: Swarzędz, Kostrzyn, Luboń, Czerwonak. Do tej pory w całej Polsce zostało uszytych ok. 10.000 poduszek, które mają najwyższy standard. Materiały i wypełnienie są nowe, zdekatyzowane, z najlepszej jakościowo bawełny.  – Dodatkowo staramy się, aby w czasie trwania akcji umożliwić uczestnikom warsztatów naukę badania piersi – dodaje Justyna Maćkowiak-Szukalska, która podkreśla, że akcja jest całkowicie charytatywna.

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz
Zdjęcia: Umberto Cafe&Ristorante Facebook

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 3 czerwca 2019