MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Poduszki od serca

Warsztaty „Serce od serca”

Najpierw wielkie szycie odbyło się w Promnicach, kilka dni temu w Pobiedziskach, a w miniony weekend na poznańskiej Cytadeli. Dzięki warsztatom „Serce od serca” setki kolorowych poduszek trafią do pacjentek Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Każdego tygodnia na te niezwykłe serca czeka kilkadziesiąt pań po mastektomii. Całej akcji patronuje Jan Grabkowski, starosta poznański.

– Warsztaty są częścią projektu „Serce od serca”, który jest realizowany na terenie całego kraju.Poduszka wygodnie mieści się pod pachą, może zmniejszać napięcie barku, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku – wyjaśnia Justyna Maćkowiak-Szukalska, koordynator projektu w powiecie poznańskim. – W warsztatach przygotowanych wspólnie z Umberto Cafe&Ristorante, które w miniony weekend odbyły się na poznańskiej Cytadeli, udział wzięło bardzo wiele osób. Wiele pań miało okazję zbadać piersi – dodaje.

– Każda z nas może zostać pacjentką centrum onkologii i stanąć kiedyś w kolejce po takie serce. To naturalne, że trzeba pomóc – podkreślały uczestniczki akcji. Kolejne warsztaty planowane są w gminach: Swarzędz, Kostrzyn, Luboń, Czerwonak. Do tej pory w całej Polsce zostało uszytych ok. 10.000 poduszek, które mają najwyższy standard. Materiały i wypełnienie są nowe, zdekatyzowane, z najlepszej jakościowo bawełny.  – Dodatkowo staramy się, aby w czasie trwania akcji umożliwić uczestnikom warsztatów naukę badania piersi – dodaje Justyna Maćkowiak-Szukalska, która podkreśla, że akcja jest całkowicie charytatywna.

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz
Zdjęcia: Umberto Cafe&Ristorante Facebook

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 3 czerwca 2019