MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Poduszki od serca

Zdjęcie akcji Poduszki od serca

Kolejnych 150 poduszek w kształcie serca uszyto w niedzielne popołudnie 4 sierpnia na Poznańskiej Cytadeli. Warsztaty szycia, które się tam odbyły zebrały blisko 150 osób w tym wolontariuszy czy spacerowiczów. Wśród nich byli m. in. mieszkańcy Poznania, Swarzędza, Lubonia, Czerwonaka, Tarnowa Podgórnego, Gniezna a także osoby z zagranicy. Szycie poduszek było okazją do wspólnych rozmów. Do dyspozycji szyjących było stanowisko do nauki samobadania piersi. Pielęgniarka uczyła zasad profilaktyki i samego badania piersi. Wiele pań skorzystało z tej możliwości.

To już trzecia tego typu akcja na Cytadeli. Ma ona swoich stałych uczestników. To grono osób, którym przyświeca jeden cel – pomoc pacjentom zmagającym się z nowotworem piersi. Poduszki uszyte w czasie warsztatów są przekazywane pacjentom Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz innych szpitali.

Natomiast w dniach 6 i 7 sierpnia warsztaty szycia poduszek odbyły się w Swarzędzu. Uczestnicy byli m. in. z Centrum Aktywności Seniora, Klubu Integracji Społecznej, Dziennego Domu „Senior – Wigor” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Uszytych zostało kolejnych 97 poduszek.

To nie koniec pomocy osobom po przebytym zabiegu mastektomii. Kolejne warsztaty szycia odbędą się w różnych gminach powiatu poznańskiego. Całemu cyklowi patronuje starosta poznański Jan Grabkowski.

Harmonogram:

1 września, godz. 11:00 – 15:00 – restauracja Umberto, poznańska Cytadela, Poznań

14 września, godz. 10.00 – 14.00 – świetlica wiejska ul. Szkolna 14 Paczkowo, gm. Swarzędz

14 września, godz. 14.00 – 18.00 – świetlica wiejska ul. Szkolna 14 Siekierki Wielkie, gm. Kostrzyn

5 października, godz. 11.00 – 15.00 – świetlica “Iskra” ul. Północna 58, Promnice, gm. Czerwonak

12 października, godz. 11.00 – 15.00 – Dzienny dom Pobytu Seniora “Wigor”, ul. Romana Maya 1B, Luboń

16 października, godz. 16.00 – 19.00 – Sala Sesyjna, ul. Kościuszki, Pobiedziska

Redaktor: Weronika Gospodarek
Opublikowano: 9 sierpnia 2019