Podział punktów w Luboniu

zdjęcie zawodników turnieju tenisa stołowego

Remiesem 5:5 zakończył się rozegrany awansem mecz LKTS Luveny Luboń z LUKS Chełmno w I lidze tenisa stołowego. Bohaterką spotkania, tak jak i rozegranego dzień wcześniej pojedynku z GLKS II Nadarzyn, była 15-letnia Zuzanna Sułek. Młoda wychowanka klubu z powiatu poznańskiego wygrała oba swoje mecze singlowe, a kolejny punkt dorzuciła w deblu, grając wraz Joanną Spychałą.

Najbardziej dramatyczne było jej starcie z Aniką Pasińską. O końcowym wyniku decydował wóczas piąty set, zakończony zwycięstwem Zuzanny Sułek 11:9. Po jednej wygranej w niedzielnym spotkaniu zapisały na swoim koncie także, wspomniana już, Joanna Spychała, a także Paulina Nowacka. Mniej szczęścia w swoich potyczkach miały Anita Chudy oraz Maja Zielińska.

Po tym meczu LKTS Luvena Luboń ma już 11 punktów na koncie i zajmuje szóste miejsce w tabeli, z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową. Ekipa z Chełmna jest sklasyfikowana oczko wyżej, na piątej pozycji i ma trzy punkty więcej. Liderem pozostaje AZS Łomża z 17 punktami. Kolejny mecz beniaminek I-ligowych rozgrywek z Lubonia zagra 2 lutego we własnej sali z Chrobrym Międzyzdroje.

Zdjęcia: Agnieszka Zielińska

Opublikowano: 21 stycznia 2019