Pół tysiąca goli w Dopiewie

młodzi piłkarze z dopiewa

Blisko 300 młodych adeptów piłki nożnej z województwa wielkopolskiego wzięło udział w XXI Grand Prix orlików i żaków o puchar Prezesa Wielkopolskiego ZPN Pawła Wojtali, który odbył się w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie. W obydwu kategoriach emocji nie brakowało, a zawodnicy zdobyli ponad pół tysiąca goli.

W turnieju orlików, który odbywał się pod honorowym patronatem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego, najlepsza okazała się drużyna Mieszka Gniezno, a w rywalizacji żaków zwycięzcą został zespół AP Reissa Poznań. Każdy uczestnik Grand Prix otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięskie drużyny wyjechały z pucharami.

Turniej orlików

klasyfikacja końcowa: 1. MKS Mieszko Gniezno, 2. Football Academy Leszno, 3. KS Canarinhos Skórzewo, 4.  GKS Dopiewo, 5. KS Warta Śrem, 6. Lipno Stęszew, 7. AP Lwy Tarnowo Podgórne, 8. MKS Orlik Poznań, 9. AP Lwy Tarnowo Podgórne II, 10. AP Reissa Poznań, 11. MKS Przemysław Poznań, 12. KS Orkan Konarzewo.
najlepszy strzelec: Gabryliel Dłubiak (Football Academy Leszno)
najlepszy bramkarz: Okar Kiszmanowicz (KS Canarinhos Skórzewo)
najlepszy zawodnik: Bartosz Pytlik (Football Academy Leszno)

Turniej żaków

klasyfikacja końcowa: 1. AP Reissa Poznań, 2. MKS Mieszko Gniezno, 3. Football Academy Leszno, 4. Football Academy Leszno II, 5. KS Canarinhos Skórzewo, 6. KS Orkan Konarzewo, 7. MKS Patria Buk, 8. AP Błękitni Owińska, 9. AP Wilki Dabrówka, 10. KS Canarinhos Skórzewo II, 11. GKS Dopiewo, 12. KS Świerczewo.
najlepszy strzelec: Michał Węcławiak (MKS Mieszko Gniezno)
najlepszy bramkarz: OAron Michalewicz (Football Academy Leszno)
najlepszy zawodnik: Borys Klupś (Football Academy Leszno)

Źródło: Urząd Gminy Dopiewo