Policjanci z Pobiedzisk z nagrodą

sesja rady powiatu bezpieczeństwo

Komisariat Policji w Pobiedziskach zwyciężył w tradycyjnym, corocznym konkursie na „Najlepszy komisariat powiatu poznańskiego”. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za to wyróżnienie. To, że je otrzymaliśmy, to zasługa wszystkich policjantów i ich zaangażowania w codzienną pracę – mówił zastępca komendanta, Paweł Otto.

Konkurs na „Najlepszy komisariat powiatu poznańskiego” ma już długą tradycję, bo trwa od 2010 roku. – Chcemy docenić i wesprzeć pracę policjantów, bo ci najlepsi w nagrodę otrzymują środki finansowe. W tym miejscu chciałbym jednak podkreślić, że ci którzy zajęli dalsze miejsca także zasługują na słowa uznania. To, że w powiecie poznańskim z każdym rokiem przybywa mieszkańców w dużej mierze wynika właśnie z tego, że jest u nas bezpiecznie – stwierdził wicestarosta poznański Tomasz Łubiński. – Biorące udział w konkursie komisariaty oceniane były na różnych poziomach dotyczących zarówno przestępstw kryminalnych, jak i działań prewencyjnych. Kierowaliśmy się wieloma kryteriami – dodał Komendant Miejski Policji w Poznaniu, Robert Kasprzyk. Triumfatorzy, czyli Komisariat Policji w Pobiedziskach w nagrodę otrzymali 30 tysięcy złotych.

– Na co wykorzystamy te pieniądze? O tym zadecyduje nasz komendant, Roman Warda. Przypuszczam jednak, że zostaną one przeznaczone na poprawę warunków naszej codziennej pracy – powiedział Paweł Otto, który zdradził też, jaki powinien być wzorowy policjant. – Musi być z zasadami i wykazywać się empatią. Każdy z nas działa na określonych schematach i algorytmach, ale to nie znaczy, że musimy się ich sztywno trzymać. Zawsze trzeba zrozumieć drugiego człowieka – podkreślił. Drugie miejsce w konkursie zajął Komisariat Policji w Kostrzynie, a trzecie Komisariat Policji w Buku. Obie te jednostki otrzymały odpowiednio 10 oraz 5 tysięcy złotych. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas LIX sesji Rady Powiatu w Poznaniu, podczas której dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Paweł Kurosz przedstawił też informację o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego. W trakcie sesji była również mowa o ochronie przeciwpożarowej w powiecie poznańskim w minionym roku.

Bezpieczeństwo w powiecie 2023

Opublikowano: 31 stycznia 2024