Polki szóste w Europie

reprezentacja polski w hokeju na trawie do lat 21

Reprezentacja Polski do lat 21 w hokeju na trawie zajęła szóste miejsce podczas rozgrywanych w szwajcarskiej Lucernie halowych młodzieżowych mistrzostw Europy. W biało-czerwonych barwach wystąpiło aż pięć zawodniczek UKS SP5 Swarek Swarzędz. Były to: Wiktoria Noculak, Jagoda Arciszewska, Patrycja Kosińska, Marta Czujewicz oraz Maria Drozda.

Polki w fazie grupowej pokonały 3:0 Chorwację, zremisowały 5:5 z Turcją oraz przegrały 1:4 z Czechami. To pozwoliło im zająć trzecie miejsce w stawce, oznaczające walkę o miejsca 5-8. W tej fazie rozgrywek podopieczne trener Alicji Koperskiej uległy 3:4 Szwajcarii oraz ograły 5:4 Włochy, co zapewniło im szóste miejsce na Starym Kontynencie. Mistrzyniami Europy zostały Austriaczki, które w finale pokonały 2:1 Czeszki. W starciu o brązowy medal, reprezentacja Turcji, także 2:1 wygrała z Ukrainkami.

reprezentacja polski w hokeju na trawie do lat 21reprezentacja polski w hokeju na trawie do lat 21fot. 2x PZHT Facebook

Opublikowano: 16 stycznia 2023