Polki z awansem do elity

hokejowa reprezentacja polski

Aż osiem zawodniczek UKS SP5 Swarek Swarzędz zostało powołanych do reprezentacji Polski do lat 18 na mistrzostwa Europy dywizji B, które odbyły się w walijskim Swansea. Były to: Maria Drozda, Jagoda Arciszewska, Julia Rymer, Karolina Rozkres, Dagmara Czerniak, Hanna Bidzińska, Natalia Bucher i Dominika Bucher. Biało-czerwone w turnieju spisały się znakomicie, zostawiając w pokonanym polu drużyny narodowe Walii oraz Turcji.

Te drugie pokonały 4:1 i 4:0, natomiast w starciach z gospodyniami Polki w pierwszym meczu wygrały 3:0, a w drugim spotkaniu zremisowały 1:1. Te wyniki zapewniły naszej drużynie pierwsze miejsce w mistrzostwach, oznaczające awans do hokejowej elity. Warto dodać, że biało-czerwone zagrają tam po raz pierwszy od dziewięciu lat. Najlepszą zawodniczką turnieju w Swansea wybrano Jagodę Arciszewską ze Swarka. Mistrzostwa Europy do lat 18 odbywają się co dwa lata. Drużyny rywalizują w dywizjach, od najwyższej do najniższej. W tym roku tytuł zdobyła reprezentacja Niemiec.

hokejowa reprezentacja polski hokejowa reprezentacja polskifot 2x Swarek Facebook

Opublikowano: 24 lipca 2023