Ponad 108 milionów na drogi

droga

Ponad 108 milionów złotych – tyle wynosi plan finansowy na inwestycje Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu w 2022 roku. Nie zabraknie inwestycji zarówno tych wielkich, jak i nieco mniejszych.

– Wkrótce rozpoczną się prace budowlane kilku potężnych inwestycji. Mowa tutaj o tunelu w Kobylnicy, który finansujemy wspólnie z gminą Swarzędz i PKP, a także o tunelu na ulicy Grunwaldzkiej, gdzie jesteśmy współfinansującym tę inwestycję i bardzo aktywnie bierzemy udział w przygotowaniu jej realizacji. Ta inwestycja realizowana jest bowiem w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. W ramach programu „Mosty dla regionu” projektujemy także most w Czapurach na Warcie i liczę, że w tym roku ta dokumentacja powstanie. A samodzielnie – i mam nadzieję, że przy pomocy środków z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury – całkowicie przebudujemy dwa mosty na drodze z Buku do Wiktorowa – wylicza wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

Przebudowa tych mostów ma kosztować 8 milionów złotych, a w kolejnych latach planowana jest przebudowa całej drogi z Buku do Wiktorowa na odcinku prawie 4 kilometrów. Rok 2022 to także kontynuacja już rozpoczętych inwestycji. – Będziemy kontynuować przebudowę drogi Napachanie – Rokietnica, która jest ważnym ciągiem komunikacyjnym. W ramach tych prac zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni. W zabudowie powstanie kanalizacja deszczowa, a także chodniki. Cała droga będzie także posiadała ścieżkę rowerową. Długość tego odcinka to ponad dwa i pół kilometra, a wartość robót to około 11 milionów złotych. Zakończenie tych prac planowane jest na październik bieżącego roku – mówi Marek Borowczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Dodajmy, że obecnie trwa postępowanie przetargowe na budowę ronda w Suchym Lesie na skrzyżowaniu ulicy Sucholeskiej i Perłowej. Koszt tej inwestycji to ponad 5 milionów złotych. Więcej informacji o tegorocznych inwestycjach znajdziemy na stronie Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu TUTAJ.

Autor: Dariusz Klincewicz

drogafot. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu