Ponad 6,6 tys. kamizelek dla uczniów (11.10.2023)

portal samorządowy

Ponad 6,6 tys. odblaskowych kamizelek zostanie do końca października rozdanych uczniom podstawówek z powiatu poznańskiego, w ramach 22. edycji akcji “Bezpieczny pierwszoklasista” – poinformowała w środę rzeczniczka starosty poznańskiego.

Rzecznik prasowy starosty poznańskiego Katarzyna Wozińska-Gracz przekazała, że tegoroczną edycję akcji zainaugurowano w Szkole Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego “Grota” w Koziegłowach. Uczniowie placówki dostali w sumie 320 kamizelek odblaskowych. Do końca października pierwszoklasiści z 17 gmin powiatu poznańskiego mają dostać łącznie ponad 6,6 tys. sztuk kamizelek.

Cytowany w komunikacie starosta poznański Jan Grabkowski ocenił, że przekazywanie kamizelek wpisuje się w prowadzoną przez powiat politykę bezpieczeństwa. “Odblaski rozdajemy już od ponad 20 lat. Łatwo zatem policzyć, że wręczamy je już kolejnemu pokoleniu naszych mieszkańców. Dzięki tej akcji, każdego roku dostają je wszystkie pierwszaki z powiatu” – zaznaczył.

W informacji prasowej zaznaczono, że akcja nie ogranicza się jedynie do rozdawania kamizelek – w jej ramach organizowane są spotkania i prelekcje ze strażakami oraz policjantami. “Opowiadają oni o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w domu, w ruchu drogowym, a także o tym, dlaczego warto być widocznym na ulicy. Spotkania w szkołach są także świetną okazją, by przypomnieć o trwającym konkursie +Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie+” – zaznaczono.

Rozdawanie odblasków pierwszoklasistom z powiatu poznańskiego to wspólna inicjatywa Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu. Do tej pory w jej ramach wręczono dzieciom ponad 80 tys. elementów odblaskowych. Wartość kamizelek przeznaczonych w tym roku dla pierwszaków z powiatu wynosi 90 tys. zł.

Portal Samorządowy

Opublikowano: 11 października 2023