Porażka Lidera w Gdańsku

Koszykarki Lidera Swarzędz przegrały z Politechniką Gdańską trzeci mecz o awans do półfinału I-ligowych rozgrywek. Tym samym rywalki wygrały rywalizację play-off 2:1 i to one będą walczyć w dalszej fazie rozgrywek. Decydujące starcie w Trójmieście od pierwszych minut układało się po myśli miejscowych zawodniczek, które po każdej kwarcie dokładały kilka punktów do swojej przewagi.

Podopieczne trener Anny Talarczyk w połowie trzeciej karty zniwelowały większość strat i doprowadziły do stanu 40:38, ale nie potrafiły pójść za ciosem i odwrócić losów spotkania. W ostatniej części gry gdańszczanki cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę i po końcowej syrenie mogły się cieszyć ze zwycięstwa i awansu do półfinału rozgrywek. W zespole z powiatu poznańskiego zdecydowanie najskuteczniejsze były Julia Tyszkiewicz oraz Alicja Szloser.

Politechnika Gdańska – Lider Basket Swarzędz 63:51 (19:15, 17:15, 13:11, 14:10)
Lider: Tyszkiewicz 22, Szloser 14, Stefańczyk 6, Pietraszek 4, Urbaniak 2, Płóciennik 2, Dedio 1, Nowicka 0, Siwińska 0, Rutkowska 0, Kurzęda 0.
Stan rywalizacji w ćwierćfinale fazy play-off: 2:1 dla Politechniki.