Porażka Liderek w Bochni

koszykarki lidera swarzędz

Nie udał się I-ligowym koszykarkom Lidera Swarzędz najdalszy wyjazd do odległej Bochni. Podopieczne trenera Tomasza Eicherta uległy 65:94. – Mecz ustawiła wysoko przegrana kwarta pierwsza. Rywalkom tego dnia udawało się prawie wszystko, a naszym koszykarkom wręcz przeciwnie. Sporo rzutów wykręciło się z kosza. Może też długa podróż źle wpłynęła na nasze zawodniczki, które były apatyczne w obronie. Do tego doszła bardzo dobra skuteczność rywalek, które trafiły aż dwanaście rzutów za trzy punkty, na 25 oddanych – opisuje Marcin Madanowski, kierownik sekcji w swarzędzkim klubie.

Dla Lidera najwięcej punktów – 22 rzuciła Magda Wojdalska, z czego aż 18 w trzeciej, najlepszej dla przyjezdnych kwarcie. Liderki ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek rozegrają w czwartek, 21 grudnia o godz. 18.30 w hali SCSiR, gdzie podejmą zespół PZU Ślęza II MOS Wrocław. Swarzędzanki po 10 kolejkach, z bilansem 5-5 i 15 punktami zajmują obecnie ósmą lokatę w I lidze.

Contimax Bochnia – Lider Swarzędz 94:65
Lider: Wojdalska 22, Urbaniak 14, Rogulska 6, Maj 5, Ratajczak 5, Kupczyk 4, Szuba 3, Littwin 3, Siwińska 3, Bartczak, Mierzejewska.

Opublikowano: 18 grudnia 2023