MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< wrz. 2021 >>
pon.wt.śr.czwpt.sob.niedz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Porażka na inaugurację

zawodnicy LKTS luveny na turnieju grand prix kadetów

Tenisistki stołowe LKTS Luveny Luboń zainaugurowały I-ligowe rozgrywki. Zespół z powiatu poznańskiego w swoim pierwszym meczu o punkty minimalnie, bo 4:6 uległ na wyjeździe w starciu z Energą Mar-Bruk Luzino. – W tym miejscu warto dodać, że rywalki w poprzednim sezonie występowały jeszcze w ekstraklasie. Przyszło nam zatem grać w mocnym przeciwnikiem – mówi trener Piotr Ciszak. – Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, ale niestety zakończyło się naszą porażką – dodaje.

W tym wyrównanym pojedynku jedną wygraną w singlu oraz deblu zapisała na swoim koncie Anita Chudy. W grze podwójnej jej partnerką przy stole była Paulina Nowacka. Swoje mecze wygrały też Zuzanna Sułek i Natalia Piechota. Kolejne spotkanie ligowe zawodniczki LKTS Luveny zagrają dopiero 9 października, kiedy to we własnej sali zmierza się z MRKS Gdańsk.

Wspomniana Anita Chudy swoją wysoką formę z meczu z Luzina potwierdziła dzień później, zajmując drugie miejsce w turnieju o Grand Prix Wielkopolski seniorów, który odbył się w Luboniu. W Poznaniu w imprezie tej samej rangi rywalizowali natomiast kadeci. Tam świetnie spisała się Natasza Adamczyk nie dając swoim rywalkom żadnych szans. – A przypomnijmy, że nasza wychowanka tydzień wcześniej wygrała również podobny turniej młodziczek – mówi Piotr Ciszak.

W sumie w stolicy Wielkopolski startowało czterech reprezentantów LKTS Luveny. – I wszyscy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Nie tylko Natasza. Srebrny medal zdobył bowiem pierwszoroczny kadet Kacper Zrol. Niewiele do podium zabrakło też jego rówieśnikowi, Pawłowi Gnizie, który ostatecznie zajął piątą lokatę. Na jedenastym miejscu uplasował się Bartek Sułek, który tydzień wcześniej wygrał zawody wojewódzkie młodzików – dodaje szkoleniowiec.

zawodnicy LKTS luveny na turnieju grand prix kadetówZawodnicy LKTS Luveny na turnieju o Grand Prix kadetów (fot. LKTS Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 13 września 2021