Porażka osłabionej Unii

mecz unii swarzędz

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz przegrali 1:3 wyjazdowy mecz z Polonią Środa. Goście od początku drugiej połowy, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Adam Borucki, musieli sobie radzić w dziesiątkę. Po tej porażce podopieczni trenera Tomasza Bekasa spadli na dziesiąte miejsce w tabeli.

Pierwsza część tego spotkania nie była porywającym widowiskiem. – Piłkarze obu drużyn mieli problemy z przedostaniem się pod bramkę rywala, a nieliczne próby strzałów mijały światło bramki – czytamy na stronie Unii. I tak jak pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji, tak w drugiej już ich nie zabrakło. Wszystko rozpoczęło się od wspomnianej już czerwonej kartki, a cztery minuty później Polonia otworzyła wynik spotkania.

W końcówce gospodarze dołożyli drugiego gola, co jednak nie podcięło skrzydeł osłabionej ekipy ze Swarzędza. Zespół z powiatu poznańskiego dopiął swego w 85. minucie spotkania, kiedy to Michał Miller został podcięty w polu karnym przez rywala, a rzut karny na gola zamienił Tomasz Neumann. Po tym golu Unia rzuciła się do odrabiania strat, ale zamiast zdobyć wyrównującego gola, nadziała się na skuteczny kontratak Polonii, która tym samym “zamknęła wynik”.

Za tydzień Unia Swarzędz podejmie u siebie lidera rozgrywek, Olimpię Grudziądz. Komplet wyników, aktualna tabela i terminarz III-ligowych rozgrywek na stronie 90minut.pl

Polonia Środa – Unia Swarzędz 3:1 (0:0)
Bramki: Piotr Wujec (51), Bartosz Bartkowiak (82), Kacper Nowak (90) – Tomasz Neumann (85, karny).

mecz unii swarzędzPiłkarze Unii zajmują dziesiąte miejsce w tabeli (J. Piechota – Unia Swarzędz)

23. kolejka spotkań była za to bardzo udana dla drużyn z powiatu poznańskiego występujących w grupie wielkopolskiej IV ligi. Komplety punktów wywalczyły Lipno Stęszew, Huragan Pobiedziska oraz Kotwica Kórnik. Ten ostatni zespół rozbił na wyjeździe Wartę Międzychód, a bohaterem meczu okazał się Mikołaj Panowicz, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.  Wysoko, bo aż 4:0 wygrało również Lipno, które zajmuje piąte miejsce w tabeli – najwyższe z drużyn z powiatu poznańskiego. Aktualna tabela i wyniki na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Warta Międzychód – Kotwica Kórnik 1:6 (1:2)
Bramki: Patryk Bierka (8) – Mikołaj Panowicz (35), Maurycy Niemczyk (45), Mikołaj Panowicz (60), Dawid Urbanek (62), Mikołaj Panowicz (73), Gerard Pińczuk (75),

Huragan Pobiedziska – Polonia Kępno 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Trepka (45),

SKP Słupca – Lipno Stęszew 0:4 (0:2)
Bramki: Dawid Kaczmarek (25), Bartosz Dylewski (26), Bartosz Dylewski (60), Kacper Sworacki (89).

Iskra Szydłowo – Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:1 (2:0)
Bramki: Mateusz Górny (3), Łukasz Skwarek (28), Ibrahim Appiah (53) – Damian Pawlak (60).

Opublikowano: 17 kwietnia 2023