Porażka po niezłym meczu

mecz piłkarzy Unii Swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz od początku października byli niepokonani w III lidze. Niestety, ta seria została przerwana w Szczecinie, gdzie podopieczni trenera Tomasza Bekasa ulegli rezerwom Pogoni 1:3. – W pierwszej połowie zespół z powiatu poznańskiego zaprezentował się bardzo przyzwoicie. Skonstruował kilka ciekawych okazji, choć część z nich została przerwana jeszcze przed oddaniem strzału. W 37. minucie Łukasz Spławski zdołał jednak uderzyć futbolówkę w stronę bramki Pogoni i zrobił to na tyle skutecznie, że ta zatrzepotała ona w siatce – czytamy na stronie Unii.

Portowcy również mieli swoje okazje. Jednak za każdym razem bramkowe ambicje gospodarzy były niweczone przez bramkarza Unii, Andrzeja Budnika. – Na drugą połowę Pogoń wróciła w nieco innym zestawieniu personalnym. Do gry weszli Jędrzej Góral i Błażej Starzycki, którzy pozytywnie wpłynęli na grę swojej drużyny – relacjonuje strona klubu ze Swarzędza. Efektem tego były kolejne gole strzelane przez gospodarzy. Unia również miała swoje szanse, ale w kluczowych momentach piłkarzom brakowało precyzji.

Była to przedostatnia kolejka rundy jesiennej III-ligowych rozgrywek. W przyszłym tygodniu „niebiesko-biali” rozegrają ostatni mecz ligowy w tym roku. W Starogardzie Gdańskim zmierzą się z tamtejszym Klubem Piłkarskim. Początek spotkania zaplanowano na sobotę, na godzinę 13.00. Przed tym spotkaniem ekipa ze Swarzędza zajmuje ósme miejsce w tabeli. Liderem z dużą przewagą nad resztą stawki jest Świt Skolwin. Terminarz, wyniki oraz aktualna tabela na stronie 90minut.pl

Pogoń II Szczecin – Unia Swarzędz 3:1 (0:1)
Bramki: Błażej Starzycki (51), Adrian Przyborek (56), Marcin Szeibe (80) – Łukasz Spławski (37).