Porażka Unii w Toruniu

mecz unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz od porażki rozpoczęli drugą część sezonu. Grający w grupie spadkowej III ligi, podopieczni trenera Patryka Kniata, w pierwszym spotkaniu tej fazy rozgrywek przegrali na wyjeździe 0:1 z Pomorzaninem Toruń. Kluczowa dla losów meczu okazała się 18 minuta, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym piłka wpadła do bramki gości.

Po stracie gola zespół z powiatu poznańskiego starał się zniwelować straty, ale brakowało skuteczności. Swoje okazje mieli Jan Paczyński, Krzysztof Wolkiewicz i Gerard Pińczuk. Po jednej akcji, w polu karnym rywali, na murawę padł też Mikołaj Łopatka. – Arbiter jednak faulu się nie dopatrzył i zamiast żółtą kartką ukarać piłkarza Pomorzanina, dał ją trenerowi Unii – relacjonuje klubowa strona.

Tym samym Pomorzanin dowiózł jednobramkowe prowadzenie do końca spotkania. Warto przypomnieć, że trzy kolejki wcześniej zawodnicy Unii na tym samym stadionie ponieśli porażkę z inną drużyną z Torunia – Elaną. Po tej przegranej Unia spadła na 18. miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem naszych piłkarzy będzie zajmujący ostatnią, 22. lokatę Mieszko Gniezno. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia w Swarzędzu. Komplet wyników, aktualna tabela i terminarz na stronie 90minut.pl

Pomorzanin Toruń – Unia Swarzędz 1:0 (1:0)
Bramka: Damian Szczepański (18).

mecz unii swarzędzfot. Jan Piechota (Unia Swarzędz)

Opublikowano: 11 kwietnia 2021