Porażka Unii z Kotwicą

mecz piłkarskiw tarnowie Podgórnym

Po kilku dobrych meczach Unia Swarzędz doznała trzeciej porażki w rozgrywkach III ligi. W meczu 8. kolejki podopieczni trenera Patryka Kniata ulegli na własnym boisku 0:1 Kotwicy Kołobrzeg. – Nasi piłkarze mieli problemy z konstruowaniem ofensywnych sytuacji. Zespół gości ustawiał się na boisku na tyle umiejętnie, że powstrzymywał zakusy swarzędzan odbierając im piłki nawet w drugiej linii – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego,

Kotwica szybko też strzeliła gola, jak się później okazało, jedynego w tym spotkaniu. – Po tej bramce rywale zyskali pewność siebie i do przerwy byli stroną dominującą. W drugiej odsłonie „Duma Swarzędza” przejęła boiskową inicjatywę. Gospodarze mieli kilka okazji, aby wyrównać, ale za każdym razem brakowało kropki nad „i” – relacjonuje strona. Po tej porażce Unia zajmuje 10. miejsce w tabeli. Liderem, z kompletem punktów, jest Polonia Środa. W następnej serii spotkań, piłkarze ze Swarzędza zagrają na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec. Komplet wyników i tabela na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:1)
Bramka: Bartosz Gęsior (13).

W weekend odbyła się również 9. kolejka IV ligi wielkopolskiej. Dobrze zaprezentowali się w niej piłkarze Tarnovii Tarnowo Podgórne, którzy pokonali na własnym boisku 3:2 Lubuszanina Trzcianka. Niestety, dwie pozostałe nasze drużyny przegrały. GKS Dopiewo 0:1 w Krobii, a Kotwica Kórnik 1:2 w Ostrzeszowie. Kotwica mimo tej porażki jest najwyżej notowaną drużyną z powiatu poznańskiego w tych rozgrywkach, zajmując 11. lokatę w tabeli. Oczko niżej jest Tarnovia. GKS cały czas okupuje przedostatnie, 21 miejsce. Liderem pozostaje Victoria Września. Terminarz, wyniki i tabela TUTAJ.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Lubuszanin Trzcianka 3:2 (3:0)
Bramki: Kamil Wamberski (12), Błażej Telichowski (20), Marcin Mazurek (27) – Marcin Urbański (74), Mikołaj Łuczak (81).

Krobianka Krobia – GKS Dopiewo 1:0 (1:0)
Bramka: Miłosz Urbański (33).

Victoria Ostrzeszów – Kotwica Kórnik 2:1 (2:0)
Bramki: Maciej Stawiński (3, karny), Maciej Stawiński (29) – Dawid Urbanek (70).