Porażka z liderem

mecz unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz przegrali 1:3 na wyjeździe ze Świtem Skolwin i tym samym od trzech kolejek III-ligowych rozgrywek nie zapisali na swoim koncie kompletu punktów. A początek tego meczu wcale nie wskazywał na taki scenariusz. Goście po 20 minutach wyszli bowiem na prowadzenie. – Wówczas to Jan Paczyński strzelił z kilkunastu metrów i po rykoszecie piłka trafiła pod nogi Kacpra Borowiaka. Pomocnik Unii skorzystał z okazji i uderzeniem z pola karnego zanotował trafienie – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

Jeszcze przed przerwą swarzędzanie mogli podwyższyć, ale zabrakło im precyzji. Dobrze wyglądały również pierwsze minuty po zmianie stron. No, a potem do głosu doszli rywale… – Ostatnie 20 minut spotkania zdecydowanie należało do gospodarzy, którzy w tym czasie wbili aż trzy bramki – opisuje strona Unii. Po tej porażce Unia zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Liderem jest właśnie Świt. Następny mecz podopieczni trenera Tomasza Bekasa rozegrają w piątek, 22 września na własnym boisku z Gedanią Gdańsk. Początek o godz. 17.00. Tabela i wyniki na stronie 90minut.pl

Świt Szczecin – Unia Swarzędz 3:1 (0:1)
Bramki: Kacper Wojdak (70), Szymon Kapelusz (76), Patryk Paczuk (84, karny) – Kacper Borowiak (20).

mecz unii swarzędzfot. Jan Piechota

Grała też piłkarska IV liga. W grupie wielkopolskiej doszło do zmiany lidera. Ponownie został nim Huragan Pobiedziska, który rozbił na własnym boisku Mieszko Gniezno. Awans na pierwsze miejsce był możliwy po remisie Lipna Stęszew w starciu na własnym boisku z LKS Gołuchów. Lipno pozostaje jednak wiceliderem. Podium nie należy już jednak w całości do ekip z powiatu poznańskiego, ponieważ Kotwica Kórnik poległa w Jarocinie i spadła na piąte pozycję. Wygrała za to Tarnovia Podgórne i jest już siódma. Tabela i wyniki na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Huragan Pobiedziska – Mieszko Gniezno 4:0 (3:0)
Bramki: Jakub Różewicz (4), Marcin Jędrzejczak (5), Aleks Silski (25), Marcin Jędrzejczak (90).

Jarota Jarocin – Kotwica Kórnik 5:0 (2:0)
Bramki: Maciej Sanocki (36), Piotr Skokowski (41), Dawid Idzikowski (61), Miłosz Kowalski (66), Kaito Imai (86).

Lipno Stęszew – LKS Gołuchów 2:2 (1:1)
Bramki: Bartosz Dylewski (43, karny), Jakub Budzyń (77) – Mikołaj Wyborny (41), Dominik Domagalski (55).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Pogoń Łobżenica 1:0 (0:0)
Bramka: Łukasz Chrostowski (90).

Opublikowano: 17 września 2023