Porażka z wiceliderem

koszykówka wynik grafika

Koszykarze II-ligowej Tarnovii Tarnowo Podgórne przegrali 81:89 wyjazdowy mecz z KS Kosz Pleszew i nadal czekają na pierwszą wygraną w rundzie rewanżowej. – Dobrze zaczęliśmy to spotkanie, prowadząc po pierwszej kwarcie dwunastoma punktami. Niestety, w drugiej części meczu nasz atak nie był już tak płynny, a gospodarze złapali rytm, często też punktowali i byli niemal bezbłędni z rzutów osobistych. W efekcie, po trafieniu za trzy punkty w ostatniej sekundzie odrobili straty – relacjonuje klubowa strona Tarnovii.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich 4 minutach. – Od stanu 74:73 rywale zapisali na swoim koncie 8 punktów, a my żadnego. Uzyskali w ten sposób przewagę i dowieźli wygraną do końca, tym samym rewanżując się nam za mecz w naszej hali – informuje strona klubu z powiatu poznańskiego. Na usprawiedliwienie można dodać, że goście musieli sobie radzić w tym meczu bez kontuzjowanych Gubernata, Stefanowicza i Robaka. Po tej wygranej KS Kosz Pleszew umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Tarnovia jest ósma. W następnej kolejce zespół z Tarnowa Podgórnego zagra we własnej hali ze Śląskiem Wrocław. Transmisja z meczu w sobotę o godz. 16.00.

KS Kosz Pleszew – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 89:81
Tarnovia: Kupczyński 25, Sroczyński 20, Taisner 12, Pawełczyk 8, Mowlik 6, Krawiec 4, Antczak 4, Pawlak 2, Dolata 0.

Opublikowano: 15 lutego 2021