Porażki Unii, świetny Huragan

huragan pobiedziska

Zakończyła się zwycięska seria III-ligowych piłkarzy Unii Swarzędz. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa, po trzech wygranych z rzędu, musieli uznać wyższość Vinety Wolin, przegrywając z nią na wyjeździe 1:2. Początek spotkania nie wskazywał na takie rozstrzygnięcie, ponieważ to ekipa z powiatu poznańskiego jako pierwsza trafiła do bramki rywali. Gospodarze bardzo szybko, bo jeszcze przed przerwą dwukrotnie zdołali jednak odpowiedzieli.

– W przerwie szkoleniowiec Unii postanowił dokonać dwóch roszad personalnych i do gry wkroczyli Kacper Borowiak oraz debiutant Bartosz Łuczak. Mimo, że obaj pozytywne wpłynęli na ofensywne poczynania zespołu, to nie udało się tej wypracowanej przewagi spożytkować. Najbliżej trafienia był, również wprowadzony w drugiej połowie, Fabian Burzyński. Gole jednak nie padły – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza.

Po tej porażce Unia spadł na ósme miejsce w tabeli. Liderem jest Pogoń Nowe Skalmierzyce, której po piętach depczą właśnie Wikingowie z Wolina. Swarzędzanie następny mecz rozegrają w piątek, 8 września o godz. 17.00. Wtedy to niebiesko-biali zmierzą się na własnym boisku z Polonią Środa. Komplet wyników, terminarz oraz aktualna tabela na stronie 90minut.pl

Vineta Wolin – Unia Swarzędz 2:1 (2:1)
Bramki: Kryspin Leśniak (18), Dawid Gruchała-Węsierski (38) – Krzysztof Biegański (10).

W weekend grała również IV liga wielkopolska. Tam rewelacyjny początek sezonu notują piłkarze Huraganu Pobiedziska, którzy tym razem pokonali na własnym boisku 2:1 Koronę Piaski i z kompletem, sześcioma zwycięstwami na koncie, przewodzą w tabeli. – To był zwariowany mecz zakończony kolejną, zasłużoną wygraną Huraganu! Zwariowany, bo kibice zobaczyli nie tylko trzy bramki, ale też trzy czerwone kartki, dwanaście żółtych oraz dwa niewykorzystane rzutu karne – czytamy na stronie klubu z Pobiedzisk.

Wiceliderem jest Lipno Stęszew, które w tym sezonie także jeszcze nie zaznało goryczy porażki. W tej kolejce o sile tego zespołu przekonała się Ostrovia. Pierwszą wpadkę zaliczyli natomiast piłkarze Kotwicy Kórnik, którzy przegrali w Ostrowie z Centrą. Mimo to nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli. Całe podium należy zatem do drużyn z powiatu poznańskiego! Piętnastą lokatę zajmuje obecnie Tarnovia Tarnowo Podgórne, która przegrała w Wągrowcu. Komplet wyników i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Huragan Pobiedziska – Korona Piaski 2:1 (1:1)
Bramki: Jakub Różewicz (9), Mykhailo Mazur (73) – Aleks Silski (33, samobójcza).

Lipno Stęszew – Ostrovia Ostrów 2:1 (1:0)
Bramki: Witold Walkowiak (22), Bartosz Dylewski (80, karny) – Mikołaj Marciniak (60).

Centra Ostrów – Kotwica Kórnik 3:2 (2:1)
Bramki: Jakub Kłobusek (40, karny), Jakub Michalski (44), Szymon Strączkowski (54) – Ernest Korek (20), Abel Abomsa (80).

Nielba Wągrowiec – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Wojciechowski I (43 samobójcza), Mikołaj Ortyl (81) – Paweł Bednarski (23).

huragan pobiedziskaPiłkarze z Pobiedzisk w tym sezonie są nie do zatrzymania (fot. Huragan)

Opublikowano: 4 września 2023