MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Koronawirus

Potrzebują pomocy

sarna

Gospodarstwo agroturystyczne „Traperska Osada” należy do jednych z ciekawszych atrakcji powiatu poznańskiego. Położona na skraju parku krajobrazowego „Puszcza Zielonka” w gminie Czerwonak, daje schronienie pokrzywdzonym przez ludzi zwierzętom. Kiedyś miejsce to, chętnie odwiedzane zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci, było pełne śmiechu i gwaru. Pandemia koronawirusa spowodowała jednak, że organizacja imprez integracyjnych, wypraw psimi zaprzęgami czy odbywanie przejażdżek konnych stały się niemożliwe.

Dla opiekującego się zwierzętami Jarosława Tylkowskiego brak gości to ogromna tragedia. Dochody z odwiedzin „Traperskiej Osady” zapewniały bowiem utrzymanie jego podopiecznym, z którymi nie chciałby się rozstawać. Trudności z ich wykarmieniem czy zapewnieniem im opieki weterynaryjnej mogą jednak zmusić właściciela do sprzedaży 14 psów rasy siberian husky, stada koni i kóz, 3 strusi, 2 osłów czy danielki o jednej nodze oraz mulicy. Skończyły się już fundusze na karmę, potrzeba też siana, owsa, owoców – na przykład jabłek – czy warzyw takich, jak marchew.

Bez pomocy ludzi dobrej woli osada w Bolechówku prawdopodobnie nie przetrwa. Osoby, które chciałyby wspomóc naszych „braci mniejszych” w tak trudnym momencie, mogą przekazywać zakupione przez siebie towary. Czego konkretnie potrzebują zwierzaki można się dowiedzieć kontaktując się przez stronę internetową www.traperska-osada.pl; www.facebook.com/traperskaosadabolechowko lub e-mail info@traperska-osada.pl

sarenka

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 18 czerwca 2020