Powiat chce wesprzeć ideę budowy Muzeum (15.12.2021)

logo radio poznań

Na swój 150-milionowy wkład, pieniędzy nie ma miasto Poznań, drugie tyle już wcześniej obiecało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tymczasem władze miejskie twierdzą, że inwestycja nie spina im się finansowo. Radni Sejmiku i Powiatu z Prawa i Sprawiedliwości chcą, by inne samorządy pomogły miastu. Pojawił się pomysł, żeby Powiat Poznański dał 5 milionów zł. Starosta Jan Grabkowski w czasie dzisiejszej sesji nie mógł jednak obiecać, że będzie to właśnie taka właśnie kwota.

– Musimy wiedzieć od tych, którzy absolutnie decydują, czyli od ministra Glińskiego, że podpisze umowę z miastem Poznań i wtedy my się przyłączymy. Trzeba namówić samorządy, wszystkie z Wielkopolski, żeby się do tego dołożyły, żeby to była wspólna inicjatywa, którą my wspieramy, żeby nie było, że to rząd i prezydent nam coś wybudowali, tylko żeby to były nasze wspólne działania. To byłoby wspólne dzieło, jak ECS w Gdańsku – mówił Jan Grabkowski.

Radio Poznań

Opublikowano: 16 grudnia 2021