Powiat docenił nauczycieli (12.10.2023)

serwis PAP

– Dobry nauczyciel, bez względu na czasy, w których przychodzi mu pracować, potrafi nauczyć swoich uczniów myślenia i odróżniania dobra od zła – podkreślał starosta poznański Jan Grabkowski podczas spotkania z pedagogami i dyrektorami szkół, które zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Poznaniu.

– To już tradycja, że spotykamy się w z okazji Narodowego Dnia Edukacji. W tym roku przypada również 250 rocznica powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej, co jeszcze podnosi rangę tego wydarzenia – powiedziała prowadząca spotkanie Monika Lis-Nożyńska, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Poznaniu. W jego trakcie nie mogło zabraknąć rozmów na temat aktualnego stanu oświaty.

– Jako powiat poznański stawiamy na edukację, nie mamy jednak wpływu na politykę, jaką prowadzi obecny rząd. Z naszej strony robimy wszystko, aby w prowadzonych przez nas placówkach uczyli dobrzy nauczyciele, a młodzież miała odpowiednie narzędzia do zdobywania wiedzy. Wielką rolą dyrektorów szkół oraz pracujących w nich pedagogów jest, by przekazać młodzieży wiedzą oraz nauczenie ich samodzielnego myślenia – dodał starosta.

Spotkanie było też doskonałą okazją, aby zaproszonym gościom podziękować za ich codzienną, jakże trudną i odpowiedzialną pracę. W dowód uznania za szczególne osiągnięcia organizacyjne, a także dydaktyczno–wychowawcze, starosta poznański oraz przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania Rady Powiatu w Poznaniu Zbigniew Jankowski wręczyli wyróżnionym dyrektorom i nauczycielom nagrody finansowe.

– To wielka przyjemność nagradzać tych, którzy wykonują dobrą pracę – zapewnił Jan Grabkowski. – W imieniu swoim, a także moich kolegów z innych placówek powiatu poznańskiego chciałabym podziękować nie tylko za te wyróżnienia, ale przede wszystkim za to, że na każdym kroku czujemy wsparcie i widzimy kolejne inwestycje, zarówno w edukację, jak i w ucznia – powiedziała Bożena Mazur ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie.

Serwis Samorządowy PAP

Opublikowano: 13 października 2023