Powiat dofinansuje wymianę starych pieców (03.02.2021)

1,5 mln zł przeznaczy w tym roku na dopłaty do wymiany starych pieców powiat poznański. “W ciągu trzech lat udzielono 319 dotacji na kwotę ponad 2,2 mln zł” – informuje rzecznik starosty poznańskiego Katarzyna Wozińska-Gracz.

Dofinansowanie obejmie modernizację lub likwidację ogrzewania opartego na paliwie stałym. W ramach dopłaty mieszkańcy mogą zrealizować inwestycje takie jak podłączenie instalacji do miejskiej sieci ciepłowniczej, instalację ogrzewania za pomocą nowego kotła zasilanego paliwem gazowym lub olejem opałowym, instalację ogrzewania elektrycznego lub zamontowanie pompy ciepła.

Wysokość dotacji nie może przekroczyć 80 proc. zgłoszonych we wniosku kosztów kwalifikowanych. Na jeden lokal przysługiwać będzie 7 tys. zł, natomiast wspólnota mieszkaniowa może liczyć na 14 tys. zł.

Z dofinansowania skorzystać mogą właściciele lub współwłaściciele lokali znajdujących się na terenie powiatu poznańskiego. Wnioski można składać do kancelarii Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Potem będą musieli złożyć dokumenty potwierdzające wymianę ogrzewania i rozliczenie dotacji do 31 października.

TVP 3 Poznań

Opublikowano: 4 lutego 2021