Powiat poznański chce wsłuchać się w potrzeby seniorów

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 13 lutego 2018

Kursy pierwszej pomocy, bezpłatne badania, powołanie Powiatowej Rady Seniorów, powstanie domu krótkiego pobytu – to niektóre z pomysłów, jakie zrodziły się podczas spotkania radnych powiatowych z seniorami. Eksperci i seniorzy z terenu powiatu poznańskiego, łącznie kilkadziesiąt osób wzięło udział we wtorkowym posiedzeniu komisji polityki społecznej i ochrony zdrowia Rady Powiatu Poznańskiego, które wyjątkowo miało formę warsztatów.

– Chcemy rozmawiać o poprawieniu naszej polityki senioralnej z samymi zainteresowanymi – podkreśla radny Marek Lis, szef komisji. – Dotychczas realizowane projekty są fajne i w znakomitej większości dobrze przyjmowane, ale to seniorzy powinni powiedzieć czego oczekują. Chcemy być postrzegani nie tylko, jako powiat mający inwestycje na bardzo wysokim poziomie, ale zależy nam, aby jeszcze bardziej być bliżej ludzi.

Jan Grabkowski, starosta poznański zapowiada, że nie będzie to ostatnie spotkanie. – Pewnie jeszcze w tym roku zaproponujemy, aby powstała powiatowa rada seniorów – mówi J. Grabkowski. – Seniorzy to grupa, która coraz bardziej się rozrasta. Warto wsłuchiwać się w głos ludzi doświadczonych, a także aktywizować ich – dodaje.

Opublikowano: 14 lutego 2018