Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Gru 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Sport

Powiat Poznański Open

To dobra wiadomość dla wszystkich kibiców białego sportu. W dniach 21-27 lipca na kortach Centrum Tenisowego Sobota odbędzie się międzynarodowy turniej kobiet ITF PRO CIRCUIT – Powiat Poznański Open. W puli nagród jest 50 tysięcy dolarów.

Zwyciężczyni dopisze sobie też 100 punktów do rankingu WTA. – To sprawi, że przyjedzie do nas wiele bardzo dobrych zawodniczek – mówi Karol Przygodzki, dyrektor turnieju. Partnerem imprezy jest Powiat Poznański.

– Ostatnio zostaliśmy wyróżnieni nagrodą Superpowiatu oraz nagrodzeni mianem Budowniczego Polskiego Sportu, a to do czegoś zobowiązuje. Od dawna stawiamy na sport, a ta impreza jest tego ukoronowaniem. Taki turniej jednocześnie będzie świetną promocją naszego regionu. Liczymy na wysoki poziom sportowy oraz zainteresowanie ze strony kibiców – powiedział na specjalnej konferencji prasowej Starosta Poznański, Jan Grabkowski .

Powiat Poznański Open będzie drugim co do ważności tegorocznym turniejem tenisowym w naszym kraju. – Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do tej imprezy. Jedyne co nas może zaskoczyć to …pogoda, ale na to nie mamy już wpływu. W naszym Centrum Tenisowym Sobota jest dziesięć kortów zewnętrznych i osiem wewnętrznych. Zawodniczki będą więc miały gdzie grać. Liczymy na to, że impreza będzie rozgrywana cyklicznie i z roku na rok będzie zyskiwała na randze – dodał Tomasz Nowicki, właściciel firmy Poz Bruku.

Organizatorzy turnieju chcieliby, aby do Soboty przyjechały czołowe polskie zawodniczki. – Występ Agnieszki Radwańskiej, ze względów proceduralnych, nie wchodzi w grę. Jej młodsza siostra Urszula może już jednak u nas zagrać. Podobnie jak poznanianki, Katarzyna Piter i Magda Linette. Liczymy, że obie zgłoszą się do turnieju, bo byłyby magnesem dla kibiców. Obsadę turnieju poznamy jednak dopiero na początku lipca – mówił Przygodzki.

Jedno jest pewne, w Sobocie zobaczymy sporo dobrego tenisa, bo choć w tym terminie na całym świecie rozgrywanych będzie aż osiemnaście podobnych imprez, to turniej Powiat Poznański Open będzie drugim pod względem prestiżu i nagród. – To sprawi, że niemal na pewno przyjadą do nas zawodniczki z początku drugiej setki rankingu WTA, a to gwarancja wysokiego poziomu sportowego imprezy – zapewnił dyrektor sportowy turnieju.

Radio

Telewizja

TVP Poznań – wiadomości sportowe 16 czerwca 2014

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 16 czerwca 2014


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum