Powiat poznański świętuje 25 lat (13.01.2024)

nowiny lokalne

Powiat poznański, który obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia, zorganizował w piątek 12 stycznia uroczyste wydarzenie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród gości byli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, który wcześniej pełnił funkcję Wicestarosty Poznańskiego, oraz Wicemarszałek Wojciech Jankowiak. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia i nagrody osobom zasłużonym dla rozwoju powiatu.

Podobnie jak Samorząd Województwa Wielkopolskiego, obchodzący 25-lecie swojego istnienia. W piątek 12 stycznia jubileusz na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich świętował uroczyście Powiat Poznański. W wydarzeniu wzięli udział Marszałek Marek Woźniak, niegdyś Wicestarosta Poznański oraz Wicemarszałek Wojciech Jankowiak. Ustawa o samorządzie powiatowym regulująca ich funkcjonowanie weszła w życie 5 czerwca 1998 roku. Już na początku następnego roku w Polsce zaczął obowiązywać nowy podział administracyjny państwa, w którym istnieją trzy szczeble samorządu terytorialnego: gminy, powiaty i województwa samorządowe.

Z tej okazji, jubileuszu 25-lecia Powiatu Poznańskiego, w piątek 12 stycznia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich okolicznościowe wydarzenie zorganizował Jan Grabkowski, Starosta Poznański. W uroczystości wziął udział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który przed objęciem swojej obecnej funkcji kierował Urzędem Rejonowym w Poznaniu, jako pełnomocnik ds. utworzenia powiatu poznańskiego, a od 1998 roku był radnym. Z kolei w latach 2002-2005 był wicestarostą. W trakcie piątkowego wydarzenia Marek Woźniak wręczył Tomaszowi Łubińskiemu, Wicestaroście Powiatu Poznańskiego odznakę honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Tomasz Łubiński to wieloletni samorządowiec zaangażowany w życie powiatu i jego mieszkańców.

„Od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Pan Tomasz Łubiński był mocno zaangażowany w pracę na rzecz pozyskiwania środków unijnych …] dla inwestycji realizowanych przez Powiat Poznański, związanych z rozwojem sieci drogowej, sieci placówek oświatowych oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także pomocy społecznej i cyfryzacji geodezyjnych rejestrów publicznych” – czytamy w uzasadnieniu w sprawie nadania odznaki. Podczas uroczystości Jan Grabkowski wręczył statuetki „Osobowość 25-lecia Powiatu Poznańskiego”, a także nagrody Starosty Poznańskiego za rok 2023. Dla zgromadzonych wystąpili artyści z Krzysztofem Zalewskim na czele.

Nowiny Lokalne

Opublikowano: 15 stycznia 2024