Telefon dla seniorów z powiatu poznańskiego

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE DLA SENIORÓW Z POWIATU POZNAŃSKIEGO

Uprzejmie informujemy, że od 3 stycznia 2024 r. będzie możliwość skorzystania przez mieszkańców powiatu poznańskiego w wieku 60 lat i więcej, ze wsparcia psychologicznego realizowanego w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego pn. „Zdrowy Senior”.

Pomoc psychologiczna adresowana jest do osób, które m.in.:
1. utraciły bliską osobę (np. współmałżonka, dziecko, przyjaciela),
2. przeżywają stres związany np. z przejściem na emeryturę,
3. mają problemy ze snem,
4. towarzyszy im poczucie bezsilności i braku nadziei oraz odczuwają napady paniki,
5. doświadczają zaburzeń nastroju (np. często odczuwają smutek),
6. nie potrafią zmobilizować się do wykonywania codziennych zajęć.

Porady psychologa w ramach ww. projektu realizowane będą telefonicznie pod nr tel.: 571 411 811, w każdą środę, od 3 stycznia 2024 r. do 18 grudnia 2024 r. (za wyjątkiem 01.05.2024 r.), w godzinach od 15:15 do 18:15. Wystarczy zadzwonić i zgłosić potrzebę uzyskania takiego wsparcia, a psycholog oddzwoni. (Uwaga! W przypadku dużego zainteresowania, koordynator projektu poinformuje o terminie, w którym będzie możliwa rozmowa z psychologiem).

Projekt zakłada także możliwość kontaktu osobistego z psychologiem (szczegóły dotyczące tej formy pomocy ustalane są po zgłoszeniu się telefonicznym, pod nr tel.: 571 411 811). Zapraszamy! Realizatorem ww. projektu jest Fundacja Petra senior, z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Poznańskiej 19. Zadanie z zakresu zdrowia publicznego pn. „Zdrowy Senior” finansowane jest z budżetu Powiatu Poznańskiego.

Opublikowano: 28 listopada 2023