MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lip 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Powiat w Hanowerze

Festyn europejski „Europafest” w Hanowerze

Różnorodność i dialog międzykulturowy to wartości europejskie, które były promowane w trakcie festynu europejskiego „Europafest” w Hanowerze. W miniony weekend na głównym placu tego miasta rozbrzmiał hymn Unii Europejskiej, rozpoczynający obchody wielkiego europejskiego święta, które zgromadziło kilka tysięcy gości. Obecność powiatu poznańskiego w tym wydarzeniu wynika z partnerstwa między naszym powiatem i Regionem Hanower. Podczas imprezy samorządy, instytucje i stowarzyszenia prowadzące współpracę międzynarodową zaprezentowały się na stoiskach promocyjnych.

Wiele osób, które odwiedziły stoisko powiatu poznańskiego i Regionu Hanower miało okazję wziąć udział w konkursie Koło Fortuny i zdobyć atrakcyjny upominek. „Od ilu lat powiat poznański prowadzi współpracę z Regionem Hanower?”, „Ilu mieszkańców liczy powiat poznański?” – między innymi z takimi pytaniami zmierzyli się uczestnicy zabawy. Ponadto wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się działaniami prowadzonymi w ramach partnerstwa między regionami oraz otrzymać materiały informacyjne i promocyjne. Podczas festynu promowaliśmy także obiekty, które uzyskały tytuł Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego.

Na scenie występowali ubrani w stroje ludowe tancerze z krajów UE m.in. z Polski, Bułgarii, Grecji, Portugalii, czy Hiszpanii. Widzowie mogli nie tylko podziwiać występy artystów, ale również dołączyć do wspólnego tańca. Obchody europejskiego święta uświetnił muzyczny występ Michaela Schulte, reprezentanta Niemiec podczas zeszłorocznej Eurowizji, największego europejskiego festiwalu muzycznego. Z kolei kuszące zapachy niemieckiej kiełbaski Bratwurst, szwedzkich kuleczek mięsnych Köttbullar, greckiego gyrosa i sosu tzatziki, a także włoskiej pizzy unosiły się w powietrzu, zachęcając tłumnie zebranych do skosztowania narodowych potraw.

– Cieszę się, że na festynie europejskim jest z nami nasz zaprzyjaźniony partner, powiat poznański – powiedział Hauke Jagau, prezydent Regionu Hanower, który odwiedził nasze stoisko. Pojawili się na nim także Cora-Jeanette Hermenau, zastępca prezydenta Regionu Hanower oraz Ulf-Birger Franz, zastępca prezydenta Regionu Hanower. Udział w festynie europejskim był doskonałą okazją do rozpoczęcia obchodów 20-lecia partnerstwa pomiędzy powiatem poznańskim a Regionem Hanower.

Autor: Jakub Kozłowski
Zdjęcia: Anna Skalska

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 13 maja 2019