Powiat wspiera finansowo Teatr Muzyczny (29.03.2021)

logo głos wielkopolski

Na ostatniej sesji radni powiatu poznańskiego postanowili o przekazaniu Teatrowi Muzycznemu w Poznaniu 2 milionów złotych – po pół miliona w tym i przyszłym roku oraz milion złotych w 2023 roku. W tym roku mieszkańcy gmin położonych wzdłuż Warty będą mogli wysłuchać cyklu koncertów przygotowanych przez Teatr Muzyczny. Ponadto na YouTube można jeszcze zobaczyć do końca czerwca spektakl z największymi przebojami musicalowymi „Bądźmy razem. Koncert dla pracowników ochrony zdrowia”.

Pandemia koronawirusa i związane z nią kolejne lockdowny spowodowały, że placówki kultury znalazły się w dramatycznej sytuacji. Powiat poznański zadeklarował wsparcie dla Teatru Muzycznego, podpisano w tej sprawie z Poznaniem list intencyjny. – Dzięki współpracy pomiędzy naszymi samorządami, Teatr Muzyczny będzie pokazywać spektakle i koncerty dla bardzo licznej grupy widzów metropolii poznańskiej, w tym dla mieszkańców powiatu – mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. I podkreślił, że wsparcie finansowe jest bardzo potrzebne tej instytucji. – Zyskają nasi mieszkańcy a także artyści, których sytuacja w obecnych czasach jest bardzo trudna.

Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu o nowej siedzibie teatru: Efektem tej współpracy był spektakl „Bądźmy razem. Koncert dla pracowników ochrony zdrowia”, współfinansowany przez powiat. Jego premiera odbyła się pod koniec grudnia 2020 r., wydarzenie transmitowano na Facebooku i YouTube. Do tej pory obejrzało je 400 tys. osób. Na sesji radni powiatu poznańskiego postanowili o przekazaniu teatrowi 2 mln zł (po 0,5 mln w tym i przyszłym roku oraz 1 mln zł w 2023).

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 29 marca 2021