Powiat wysyła kolejną partię pomocy na Ukrainę (20.07.2023)

portal samorządowy

Transport z 2,5 tonami artykułów użytkowych, sprzętu AGD i odzieży wysyła na Ukrainę samorząd powiatu poznańskiego. Dotąd samorząd przekazał w sumie kilkadziesiąt ton pomocy m.in. wóz gaśniczy i karetki.
Rzeczniczka starosty poznańskiego Katarzyna Wozińska-Gracz poinformowała w czwartek, że tym razem do rejonu obuchowskiego pojadą m.in. lodówki, pralki, telewizory, odzież, ale także sztućce i naczynia.

“Wsparcie trafi między innymi do Liceum Zawodowego w Rzyszczowie, które w marcu zostało ostrzelane przez rosyjskie drony. Dziś społeczność rejonu obuchowskiego stara się obudować i doposażyć placówkę. Część darów przekazana zostanie do Patriotycznego miasteczka – domu dla wewnętrznych przesiedleńców” – podała rzeczniczka.

W poprzednich miesiącach powiat poznański wysłał na Ukrainę m.in. 29 agregatów prądotwórczych z osprzętem, używany samochód terenowy, wóz pożarniczy z wyposażeniem ratowniczo-gaśniczym oraz 2 karetki. 12 ton środków spożywczych i 2 tony środków higienicznych pojechało w maju do społeczności lokalnej rejonu obolońskiego Państwowej Administracji Miasta Kijów.

Od rozpoczęcia rosyjskiej agresji powiat poznański przekazał na Ukrainę około 46 ton produktów spożywczych i chemicznych czy AGD. “Wartość udzielonej pomocy w ramach transportu humanitarnego z budżetu naszego samorządu wyniosła blisko 1 mln zł. Z kolei w ramach ogólnego wsparcia w zakresie organizacji m.in. miejsc noclegowych, kursów języka polskiego wsparcie szacuje się na ponad 3 mln zł” – podała rzeczniczka.

Portal Samorządowy

Opublikowano: 21 lipca 2023