MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lip 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Powiatowa Rada Pożytku Publicznego

Powiatowa Rada powołana

W poniedziałek 8 lutego 2016 r. Zarząd Powiatu w Poznaniu powołał na dwuletnią kadencję Powiatową Radę Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Poznańskim. Pierwsze posiedzenie zostało zwołane przez Starostę Jana Grabkowskiego na dzień 11 marca 2016 roku, godz. 16.00.  Odbędzie się ono w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Rada obradować będzie w składzie:

 

 1. Iwona Janicka
 2. Aleksandra Mazurek
 3. Beata Depczyńska
 4. Władysław Harasimowicz
 5. Tomasz Łęcki
 6. Gniewko Niedbała
 7. Stanisław Smektała
 8. Tomisław Stefaniak
 9. Grażyna Głowacka
 10. Małgorzata Halber
 11. Marek Lis
 12. Tomasz Jerzy Pawłowski
 13. Elżbieta Tonder
 14. Roma Czysz
 15. Zygmunt Jeżewski
 16. Tomasz Skupio

Na pierwszym posiedzeniu Rada w głosowaniu tajnym, zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy członków, dokona wyboru spośród swoich członków Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego oraz Sekretarza Rady. W przypadku gdy Przewodniczącym Rady zostanie osoba zgłoszona przez Organizację, to Wiceprzewodniczącym musi zostać przedstawiciel Rady Powiatu w Poznaniu lub przedstawiciel Zarządu. W przypadku gdy Przewodniczącym Rady zostanie osoba zgłoszona przez Radę Powiatu w Poznaniu lub Zarząd, to Wiceprzewodniczącym musi zostać przedstawiciel Organizacji

Zgodnie z Uchwałą Nr XI/125/V/2015 Rady Powiatu w Poznaniu z dnia 28 października 2015 roku w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Poznańskim, Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Poznańskim składa się z 16 członków, w tym:

 • czterech przedstawicieli Rady Powiatu w Poznaniu, wskazanych przez Radę Powiatu w Poznaniu.

Rada Powiatu w Poznaniu Uchwałą nr XIII/153/V/2015 z dnia 16 grudnia 2015 r. w sprawie: delegowania radnych do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Poznańskim, wyznaczyła do Powiatowej Rady działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Poznańskim następujących radnych: Grażyna Głowacka, Małgorzata Halber, Marek Lis, Tomasz Jerzy Pawłowski.

 • czterech przedstawicieli Zarządu Powiatu w Poznaniu, wskazanych przez Zarząd, w tym Pełnomocnik Starosty do Spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Pełnomocnik Starosty do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Zarząd Powiatu w Poznaniu niniejszą Uchwałą deleguje do Powiatowej Rady działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Poznańskim następujące osoby: Roma Czysz – Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Zygmunt Jeżewski – Członek Zarządu Powiatu w Poznaniu, Elżbieta Tonder – Pełnomocnik Starosty do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz Tomasz Skupio – Pełnomocnik Starosty do Spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

 • ośmiu przedstawicieli Organizacji prowadzących działalność statutową na terenie Powiatu Poznańskiego, z siedzibą w powiecie poznańskim, wyłonionych na zasadach określonych w § 3 Uchwały Nr XI/125/V/2015 Rady Powiatu w Poznaniu.

Podczas Zebrania Wyborczego przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, które odbyło się 2 lutego 2016 r. wybrano następujące osoby: Iwona Janicka (Fundacja Aktywności Lokalnej, Puszczykowo), Aleksandra Mazurek (Stowarzyszenie Gmina Pobiedziska w Europie, Pobiedziska), Beata Depczyńska (Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga”, Luboń), Władysław Harasimowicz (Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Progres, Komorniki), Tomasz Łęcki (Stowarzyszenie Dzieje, Murowana Goślina), Gniewko Niedbała (Ochotnicza Straż Pożarna w Puszczykowie), Stanisław Smektała (Klub Tenisa Stołowego „Net”, Mielno, Czerwonak), Tomisław Stefaniak (Fundacja Stworzenia Pana Smolenia, Mosina).

Redaktor: Ziemowit Maląg
Opublikowano: 9 lutego 2016