MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< Sie 2021 >>
ponwt.śrczwpt.sob.niedz.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Powiatowe igrzyska

powiatowe igrzyska w swarzędzu

Choć igrzyska olimpijskie w Tokio jeszcze przed nami, to na stadionie miejskim w Swarzędzu mieliśmy już okazję poczuć przedsmak sportowej rywalizacji przy płonącym zniczu olimpijskim. W sobotę, 17 lipca, odbyły się tam bowiem Powiatowe Igrzyska Dla Dzieci i Osób z Niepełnosprawnościami, których organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka. Drzązgowo, Murowana Goślina, Owińska, Puszczykowo i Swarzędz to miejscowości reprezentowane przez zawodników tegorocznej, dziewiętnastej już edycji tej imprezy.

Jak na prawdziwą olimpiadę przystało nie mogło zabraknąć uroczystego odśpiewania hymnu, zapalenia znicza, czy też złożenia przysięgi olimpijskiej przez zawodników. Imprezę wspólnie otworzyli członek Zarządu Powiatu w Poznaniu Antoni Kalisz oraz burmistrz miasta i gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. Obecni byli także m.in. radni powiatu poznańskiego Paweł Bocian i Ewa Pomin oraz przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Tomasz Woźnica i Anna Pawlak.

Olimpijczycy musieli zmierzyć się z dwudziestoma konkurencjami o różnym stopniu trudności, w których musieli zaprezentować nie tylko swoje zdolności sprawnościowe i manualne, ale także umiejętności koncentracji i „sprawne oko”. Oprócz takich konkurencji jak biegi, nordic walking, rzut piłką lekarską, jazda na rowerze, strzelanie na bramkę, czy też wędkarstwo i wioślarstwa, zawodnicy pod opieką swarzędzkiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego mieli także okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. A nie był to koniec atrakcji, bowiem na stadionie można było również obejrzeć z bliska wóz strażacki i jego wnętrze, porozmawiać ze strażakami, a nawet przymierzyć część ich stroju.

Wszyscy uczestnicy igrzysk otrzymali medale i upominki, a dla startujących w zawodach drużyn przygotowano okolicznościowe puchary, dyplomy oraz piłki nożne. – Podczas tych zawodów najważniejsi byliście Wy i dziękujemy Wam za okazaną radość i umiejętność współzawodnictwa. Wszyscy jesteście zwycięzcami – tymi słowami podsumował igrzyska Antoni Kalisz podczas uroczystego zamknięcia zawodów. Impreza była współfinansowana przez powiat poznański.

Autor: Anna Skalska

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 19 lipca 2021