MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Powiatowe mölkky

mistrzostwa powiatu w mollky

28 dwuosobowych zespołów wzięło udział w czwartej edycji Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Mölkky. Impreza tradycyjnie już odbyła się w Puszczykowie, które wyrasta na stolicę tej dyscypliny sportu w naszym kraju.

Wygrała drużyna pod nazwą Karmi, którą tworzyli Karina Wittmann oraz Miron Skołuda, a drugie miejsce przypadło ekipie Lajdis First, grającej w składzie Agnieszka Wojciechowska i Anna Kołeczek-Szyszło. Te rozstrzygnięcia nie są zaskakujące, bo Anna Kołeczek-Szyszło na niedawnych mistrzostwach Polski sięgnęła po złoto, a Miron Skołuda na tej samej imprezie zdobył brąz. Faworyci zatem nie zawiedli. Trzecie miejsce zajęli Mateusz Walasik i Tomasz Skoracki, a czwarte Monika Skoracka oraz Piotr Michałowski. Zawody, jak na mistrzostwa powiatu przystało, miały swoją rangę. Turniej otworzył burmistrz Puszczykowa Andrzej Balcerek, a zmaganiom zawodniczek i zawodników przyglądali się m.in. wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Poznaniu Mirosław Wieloch oraz radne Elżbieta Nawrocka oraz Marzena Fiedler. 

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego mają już swoją tradycję. – Spotykamy się cyklicznie od 2019 roku. Początkowo graliśmy indywidualnie, ale w pewnym momencie uznaliśmy, że bardziej atrakcyjne dla uczestników turnieju będą rozgrywki drużynowe. I chyba tak jest, bo z roku na rok zainteresowanie imprezą jest większe. W tym momencie zawody mają formułę open, czyli mogą w nich brać udział zawodnicy także spoza powiatu poznańskiego. I chętnie z tej możliwości korzystają, ponieważ w tym roku przyjechali do nas gracze m.in. ze Sztumu czy Bojanowa – mówi Tomasz Skoracki ze Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych „Kości” z Puszczykowa, które jest popularyzatorem tego atrakcyjnego sportu rodem z Finlandii.   

Uczestniczący w rozgrywkach zostali podzieleni na cztery grupy. Każda z nich rywalizowała na trzech boiskach. – Dysponujemy pięknym obiektem do gry w mölkky, który powstał ze środków pozyskanych z budżetu obywatelskiego. Staramy się, aby ten obiekt tętnił życiem także na co dzień. Zapraszamy więc wszystkich chętnych, którzy chcą miło spędzić wolny czas. Można do nas wejść niejako „z ulicy”, bo na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu do gry. Nie trzeba też być zrzeszonym w żadnym klubie. Czy planujemy kolejne zawody? Już za tydzień odbędzie się u nas turniej Masters, w którym zagra dwudziestu najlepszych zawodników z całego kraju. W listopadzie przeprowadzimy również turniej będący pożegnaniem sezonu – dodaje organizator imprezy.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 18 września 2023