Powstają kolejne węzły przesiadkowe (06.10.2019)

epoznan logo

W tym tygodniu nowoczesny węzeł otwarto w Szczodrzykowie na terenie gminy Kórnik. W ramach projektu, w którym uczestniczyły gmina Kórnik i powiat poznański, wybudowano drogę rowerową o długości około 2 km, parking Park & Ride na 22 auta oraz parking Bike & Ride na 20 rowerów. – Zakupiono także 2 autobusy. Całość przedsięwzięcia kosztowała 5,9 mln zł, przy finansowym udziale UE – 3,9 mln zł i powiatu poznańskiego – 1,1 mln zł – wyjaśnia Starostwo Powiatowe.

Obecnie na terenie naszego powiatu trwa aż 8 inwestycji mających na celu powstanie podobnych węzłów komunikacyjnych. Ich koszt to 40 milionów złotych. – Dzięki nim mieszkańcy będą mogli bezpiecznie dojeżdżać do stacji PKP czy pętli autobusowej, gdzie zaparkują auto lub rower i przesiądą się na kolej albo autobus, którymi sprawnie dotrą na przykład do Poznania – dodaje Starostwo. Podobne projekty zrealizowano już w Pobiedziskach czy Murowanej Goślinie. Budowa jest prowadzona w Buku i Rokietnicy, a wkrótce ma ruszyć w Puszczykowie, Mosinie i Stęszewie.

epoznan.pl

Opublikowano: 8 października 2019