Po przeszło dwóch dekadach

liliana buchwald

Po ponad 20 latach pracy w Starostwie Powiatowym w Poznaniu na emeryturę odeszła Liliana Buchwald. Długoletnią dyrektor wydziału Administracji Architektoniczno-Budowlanej pożegnał uroczyście Zarząd Powiatu w Poznaniu oraz współpracownicy.

Z tak wyjątkowej okazji Liliana Buchwald otrzymała bukiet kwiatów oraz list gratulacyjny. Jan Grabkowski, starosta poznański, podkreślił jej zasługi związane z działalnością zawodową, specjalistyczną wiedzę, kompetencje i odpowiedzialność. Rozległa wiedza, doświadczenie, a także dogłębna znajomość przepisów prawa pozwalały jej bowiem sprawnie zarządzać wydziałem, co przekładało się na wysoką jakość obsługi klientów naszego urzędu.

Liliana Buchwald ma bogate doświadczenie administracyjne. W latach 90. pracowała w Urzędzie Rejonowym w Poznaniu, co pozwoliło jej doskonale przygotować się do pracy samorządowej. Ze Starostwem Powiatowym w Poznaniu związana była od momentu jego powstania, tj. od roku 1999. Zajmowała stanowiska kierownicze. Do roku 2007 pozostawała zastępcą dyrektora wydziału, któremu później – aż do chwili obecnej – szefowała. W 2019 roku, z okazji 20-lecia powiatu poznańskiego, została wyróżniona przez starostę poznańskiego za profesjonalne wykonywanie obowiązków oraz wkład w zapewnianie mieszkańcom podpoznańskich gmin funkcjonalnej, estetycznej, a także bezpiecznej przestrzeni życia.

Opublikowano: 5 maja 2021