MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Poznaliśmy Lidera

Gala XIII edycji konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” za nami. Tym razem spotkanie z przedsiębiorcami ubiegającymi się o przyznanie tytułu laureata odbyło się 19 kwietnia 2016 roku w hali nr 10 na terenie MTP w Poznaniu. Nagrody wręczono najlepszym firmom w czterech kategoriach: średnich, małych, mikroprzedsiębiorstw oraz Startup.

Na etapie wstępnym zainteresowanie udziałem w tegorocznej edycji wyraziło blisko 100 firm. Do drugiego etapu zakwalifikowano 36 przedsiębiorstw, których dane podlegały wnikliwej i profesjonalnej ocenie partnera merytorycznego konkursu – firmy F5 Konsulting Sp. z o.o.

Najlepsze w poszczególnych kategoriach firmy otrzymały tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” oraz nagrody dodatkowe.

W kategorii „Startup” zwyciężyła firma IC Solutions Sp. z o.o., a wyróżnienia wręczono następującym przedsiębiorstwom: Fair Play Job Sp. z o.o., Blondes Sp. z o.o., Bike Cafe Sp. z o.o. oraz Quantum Sp. z o.o.

Liderem w kategorii „Mikroprzedsiębiorca” została firma Przemysław Marciniak M40. Ponadto w tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Poznański Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., Michał Sergot MISERWIS, Horyzont Technologie Internetowe Sp. z o.o. oraz SNOWDOG Sp. z o.o.

W kolejnej kategorii – „Mały Przedsiębiorca” zwycięzcą została Grupa TENSE Sp. z o.o. Sp.k., a wyróżnienia otrzymali: ARP IDEAS Sp. z o.o., Integra Consulting Poland Sp. z o.o., EXACTUS Sp. z o.o., a także Dantom Sp. z o.o..

Laureatem w ostatniej kategorii „Średni Przedsiębiorca” została spółka Modertrans Poznań Sp. z o.o.. Wyróżnieniami Kapituła uhonorowała firmy: UTAL Sp. z o.o., Meliński Minuth Sp. z o.o. oraz Fabryka Mebli Biurowych MARO Sp. z o.o.

Laureaci każdej z czterech kategorii otrzymali nagrody dodatkowe ufundowane przez Członków Kapituły. Międzynarodowe Targi Poznańskie zaproponowały najlepszym firmom bezpłatne stoisko targowe o powierzchni 6 m2 na wybranej imprezie targowej. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu ufundował studia podyplomowe – po jednym miejscu dla każdego z laureatów, natomiast PKO Bank Polski S.A. zwycięzcom przekazał nagrody pieniężne. Wybrane firmy otrzymały także nagrody dodatkowe, na które złożyły się studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej. Dodatkowo Liderzy w kategorii Mały i Średni Przedsiębiorca będą mogli wybrać dowolne studia podyplomowe na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a zwycięzca kategorii Startup pojedzie do Gdańska na konferencję InfoShare.

Kolejna edycja Konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” odbędzie się w przyszłym roku. Już teraz zapraszamy firmy z powiatu poznańskiego oraz Poznania do wzięcia udziału w tym bezpłatnym Konkursie.


Tekst: Katarzyna Kazmucha
Zdjęcia: Tomasz Morawski

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 20 kwietnia 2016