Poznaliśmy Poznańskich Liderów (07.06.2023)

logo radio poznań

Firma budująca tory i przedsiębiorstwo tworzące innowacyjne oprogramowanie umożliwiające bezpieczny odbiór dzieci ze szkół. Te między innymi firmy nagrodzono w czasie wieczornej gali w Poznaniu.

Za nami 20. edycja konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Jak mówi starosta Jan Grabkowski – okolice Poznania są wciąż mocne pod względem przedsiębiorczości. – Widzimy lekką zadyszkę, ale cały czas mamy ponad 100 tys. firm na terenie metropolii poznańskiej. Razem z Poznaniem – 150 tys. firm różnej wielkości. Oczywiście pandemia zrobiła swoje, odczuliśmy to trochę także na konkursowej frekwencji, ale jesteśmy dobrej myśli, ja i tak jestem zadowolony – mówi starosta.

W kapitule konkursu zasiedli m.in. naukowcy, przedsiębiorcy i bankowcy. Konkurs obejmuje całą metropolię poznańską – miasto Poznań, powiat poznański i cztery pozostałe gminy tworzących metropolię Poznań. Najlepsze firmy dostały statuetki, ale też nagrody, wśród których m.in. zaproszenie na MTP, na których będą mogły zaprezentować swoją ofertę. Nagrody wręczono w poznańskim Hotelu Bazar.

Radio Poznań

Opublikowano: 7 czerwca 2023