Poznaliśmy Siewców 2015 w regionie

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 14 marca 2016

Najlepsi wielkopolscy rolnicy 2015 roku otrzymali z rąk wicemarszałka województwa nagrodę siewcy – statuetki i 10 tys. złotych. – Wielkopolska wieś to dobre, gospodarne rolnictwo. A nasi rolnicy to najlepsi gospodarze w kraju. Wiedzą, co to trud rolniczej pracy, zwłaszcza gdy rok temu susza pustoszyła wielkopolskie pola. I za ten trud pracy chcemy wam podziękować – powiedział wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski na piętnastej już gali Wielkopolskiego Rolnika Roku. Ta odbyła się w niedzielę w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tradycyjnie już kilkadziesiąt gospodarstw rolnych z całej Wielkopolski brało udział w tegorocznym konkursie na najlepszego siewcę. Była to jubileuszowa odsłona konkursu. Nagrodę główną – statuetkę Siewcy – otrzymało dotychczas 126 rolników. Wśród laureatów są producenci zbóż, bydła mlecznego, trzody chlewnej, ogrodnicy, sadownicy, a także producenci grzybów, ryb, ślimaków i zwierząt futerkowych. Z dwudziestki wyróżnionych siewcami 2015 roku z Wielkopolski zostałą między innymi Arleta Linka z powiatu poznańskiego.

Opublikowano: 15 marca 2016