Poznańska Pyra w Szreniawie

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza na imprezę plenerową pod nazwą „Poznańska Pyra”, którą zaplanowano na 8 października, w godz. 11.00-17.00. Stały punkt tego wydarzenia to m.in. tradycyjny, ręczny zbiór i czyszczenie ziemniaków na polu muzealnym, w którym udział może wziąć każdy gość. Na terenie placówki odbywać się będą także konkursy, warsztaty, pokazy garncarskie i wyplatania z wikliny koszyków do ziemniaków. Czas spędzony w Muzeum umilać będą występy zespołów artystycznych.

Znajdzie się także okazja do skosztowania dań ziemniaczanych, w tym tradycyjnej pyry z gzikiem lub śledziem! Odbędzie się również pokaz gastronomiczny przygotowania kiszki ziemniaczanej, a także pokazy wykonywania dań ziemniaczanych z udziałem gospodyń wiejskich połączone ze sprzedażą.
W trakcie imprezy zaplanowano Konkurs na Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego „Smak pyry 2023″, w którym zgłoszone dania z ziemniaków, będą walczyć o Certyfikaty. Konkurs kierowany jest do producentów, przetwórców, restauracji, gospodarstw agroturystycznych, kół gospodyń wiejskich i innych zakładów gastronomicznych z terenu powiatu poznańskiego.

Planowane atrakcje:
• pokazy gastronomiczne
• stanowiska edukacyjne
• laboratorium ziemniaczane
• warsztaty rękodzieła
• stanowisko edukacyjne Europlant
• stanowisko edukacyjne Muzeum Pyry
• wystawa maszyn do zbioru ziemniaków
• wystawa sprzętu do ręcznego zbioru ziemniaków
• pokazy pracy maszyn na polu
• wykopki
• pyry z gzikiem i śledziem
• warsztaty wyplatania koszy

Program imprezy:
12:00–12:30 – pokaz pracy maszyn na polu (pole)
12:00–13:00 – Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego – pogadanka i piosenki powstańcze (scena)
12:30–16:00 – wykopki (pole)
13:30–14:15 – występ Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Staropolanie (scena)
14:30–15:30 – Tańczymy z Domem Tańca Poznań Jacka Hałasa (scena)
15:45-16:10 – „Saksofon w roli głównej” – duet Tomasz i Zenon Mikołajczak (scena)
16:30-17:00 – „Saksofon w roli głównej” – duet Tomasz i Zenon Mikołajczak (scena)

W przerwach pomiędzy poszczególnymi punktami programu zaplanowane są konkursy dla publiczności.
• pokazy wykonywania potraw z ziemniaków – 11:00-17:00 (namiot naprzeciw sceny)
• degustacja zupy ziemniaczanej – ok. 11:30 i ok. 14:30
• degustacja kiszki ziemniaczanej – ok 13 i ok 15:00