MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sie 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Pracowity weekend lubonianek

Tesisistki stołowe LKTS Luvena :Luboń

To był pracowity weekend dla tenisistek stołowych LKTS Luveny Luboń. Zawodniczki pierwszego zespołu w sobotę i niedzielę rozegrały dwa mecze w rozgrywkach I ligi. W pierwszym z nich, ograły we własnej sali 6:4 Dwójkę Rawa Mazowiecka. – Mecz był bardzo zacięty, a kluczowe w nim okazały się gry podwójne, obie wygrane przez nasze dziewczyny. Komplet punktów wywalczyła w tym spotkaniu nasza kapitan, czyli Paulina Nowacka. Swoje pojedynki singlowe wygrały również Joanna Spychała i Zuzanna Woźniak – opisuje trener Piotr Ciszak.

Dzień później lubonianki zagrały awansem w Międzyzdrojach z Chrobrym. Tam niespodzianki nie było i wyżej notowane rywalki wygrały 7:3. Punkty dla naszego zespołu, wszystkie w meczach singlowych, zdobyły Paulina Nowacka oraz Zuzanna Woźniak. Ta pierwsza wygrała dwa pojedynki i w tym momencie prowadzi w rankingu indywidualnym I ligi, i to zarówno grupy północnej jak i południowej. Reprezentantka LKTS Luveny odniosła 20 zwycięstw singlowych na stole nr 1, czyli uzyskała 60 punktów rankingowych. Dodajmy, że łącznie sklasyfikowano w I lidze kobiet aż 116 zawodniczek.

W Międzyzdrojach grał też drugi zespół z Lubonia. To spotkanie zakończyło się wynikiem 10:0 dla miejscowych. Po tych meczach pierwsza drużyna zajmuje piąte miejsce w tabeli, a rezerwy są sklasyfikowane na ostatniej, dziewiątej pozycji. Młode dziewczyny grające w drugiej drużynie, w ten weekend też miały jednak powody do radości, ponieważ w niedzielę zapewniły sobie awans do finału Pucharu Polski województwa wielkopolskiego. Zadecydowało o tym zwycięstwo w turnieju półfinałowym, który odbył się w Luboniu.

– W zawodach wzięły udział cztery zespoły. W meczach z dwoma ekipami fairPlayce Poznań dziewczyny wygrały po 4:1. Grał też jeszcze zespół GLKS Orlęta Czacz, który zakończył rywalizację na ostatnim miejscu. W sumie pięć punktów zdobyła Natalia Piechota, a trzy kolejne Julia Gładysz. Grała jeszcze Kinga Rogalka. Turniej finałowy rozegrany zostanie w niedzielę, 8 marca. Wystąpią w nim dwie nasze drużyny oraz  Stella Niechan Gniezno, która zwyciężyła w pierwszym półfinale – opisuje trener Piotr Ciszak.

Pierwszy zespół LKTS Luveny zajmuje piąte miejsce w I lidze (fot. LKTS Luboń Facebook)

LKTS Luvena I – Dwójka Rawa Mazowiecka 6:4
LKTS Luvena I: Paulina Nowacka 2,5, Zuzanna Woźniak 1,5, Joanna Spychała 1, Anita Chudy 0,5, Zuzanna Sułek 0,5.

UKS Chrobry Międzyzdroje – LKTS Luvena I Luboń 7:3
LKTS Luvena I: Paulina Nowacka 2, Zuzanna Woźniak 1.

UKS Chrobry Międzyzdroje – LKTS Luvena II Luboń 10:0

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 13 stycznia 2020