Przełamali złą serię

piłkarze unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz awansowali na dziewiąte miejsce w III-ligowej tabeli. Ten awans zapewniło im wyjazdowe zwycięstwo w Solcu Kujawskim. – Choć podopieczni trenera Tomasza Bekasa w ostatnich tygodniach nie grali źle, to przez ponad miesiąc nie byli w stanie wywalczyć trzech punktów w jednym meczu. Teraz w końcu się przełamali i po dwóch bramkach Michała Millera pokonali na wyjeździe Unię 2:1 – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

Wszystkie gole w tym spotkaniu padły po przerwie. Kluczowe dla losów meczu okazało się wprowadzenie na boisko Mateusza Maluśkiego. Wychowanek klubu ze Swarzędza dwukrotnie bowiem asystował przy golach Michała Millera. W następnej kolejce beniaminek będzie podejmował na własnym stadionie Sokół Kleczew. To spotkanie zaplanowano na sobotę, 22 października o godz. 13.00. Komplet wyników, tabela oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Solec Kujawski – Unia Swarzędz 1:2 (0:0)
Bramki: Oleksandr Horvat (57) – Michał Miller 2 (51, 62).

piłkarze unii swarzędzfot. Jan Piechota (Unia Swarzędz)

W miniony weekend odbyła się także 12. kolejka grupy wielkopolskiej IV ligi. Doszło w niej do derbów powiatu poznańskiego, w których Tarnovia Tarnowo Podgórne pokonała na własnym boisku 3:2 Huragan Pobiedziska. Goście tym samym nadal pozostają czerwona latarnią rozgrywek. Tarnovia natomiast zajmuje jedenaste miejsce. Najwyżej z drużyn naszego regionu plasuje się Lipno Stęszew. Beniaminek IV ligi w tej kolejce doznał jednak bolesnej porażki na własnym boisku z Mieszkiem Gniezno. Ta seria spotkań nie była też udana dla Kotwicy Kórnik, która tylko zremisowała u siebie z niżej notowaną Victorią Skarszew. Kotwica obecnie jest szósta w tabeli. Komplet wyników, tabela i terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Kotwica Kórnik – Victoria Skarszew 3:3 (1:2)
Bramki: Mikołaj Panowicz (12), Michał Patalas (55), Gerard Pińczuk (82) – Patryk Palat 2 (6, 43), Kacper Rośćczak (72).

Lipno Stęszew – Mieszko Gniezno 0:4 (0:1)
Bramki: Jakub Hoffmann (11), Krzysztof Wolkiewicz 2 (54, 77), Tomasz Kaźmierczak IV (88).

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Huragan Pobiedziska 3:2 (1:1)
Bramki: Jakub Różewicz 2 (2, 78), Tymoteusz Panowicz (89) – Paweł Piceluk (7), Adam Niedzielski (85).

Opublikowano: 17 października 2022