Przełamanie Unii

mecz piłkarzy Unii Swarzędz

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz pokonali na własnym boisku 3:0 Mieszko Gniezno. – Po czterech porażkach ligowych z rzędu podopieczni trenera Patryka Kniata wrócili na zwycięską ścieżkę – czytamy na stronie klubu. Dodajmy, że wygrana najwyżej notowanego klubu z powiatu poznańskiego w tej serii spotkań nie jest żadną niespodzianką, ponieważ ekipa z pierwszej stolicy Polski w tym sezonie jest czerwoną latarnią rozgrywek i niemal pewniakiem do spadku.

Mimo to warto pochwalić piłkarzy Unii za grę. Gospodarze objęli prowadzenie już w 6. minucie, a po nieco ponad kwadransie gry było już 2:0. – Po zmianie stron swarzędzanie nadal przeważali. Mieli bardzo dużo okazji, ale wykorzystać udało się tylko jedną z nich. W innych sytuacjach albo brakowało precyzji albo bramkarz Mieszka był na posterunku – relacjonuje klubowa strona. W kolejnym spotkaniu, grająca w grupie spadkowej Unia zmierzy się na własnym boisku z Flotą Świnoujście. Ten mecz zaplanowano na sobotę, 24 kwietnia (godz. 13.00). Aktualna tabela, wyniki oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Mieszko Gniezno 3:0 (2:0)
Bramki: Krzysztof Wolkiewicz (6), Igor Jurga (17), Michał Niedźwiedzki (66).