Przełom na boisku faworyta

mecz unii swarzedz

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz wreszcie zapisali komplet punktów na swoim koncie. I to w starciu, w którym nie byli faworytem. – Po siedmiu meczach ligowych bez boiskowego zwycięstwa w końcu nastąpił przełom. Unia za sprawą dwóch bramek Jakuba Czaplińskiego wygrała na wyjeździe z wiceliderem, Gedanią Gdańsk 2:0 – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

– Podopiecznych trenera Tomasza Bekasa od samego początku ciągnęło pod bramkę rywala. Do tego w 33. minucie niebiesko-biali zaczęli grać w przewadze po tym jak jeden z gospodarzy obejrzał bowiem drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Po zmianie stron piłkarze Unii zaatakowali jeszcze odważniej, chcąc wykorzystać liczebną dominację. I to przyniosło efekty – relacjonuje klubowa strona.

Po tej wygranej zespół ze Swarzędza awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Następny mecz najwyżej notowana ekipa z powiatu poznańskiego rozegra 6 maja, o godz. 13.00 na własnym boisku, a jej rywalem będzie zespół z Gniewina. Komplet wyników, aktualna tabela oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Gedania Gdańsk – Unia Swarzędz 0:2 (0:0)
Bramki: Jakub Czapliński 2 (62, 90).

mecz unii swarzedzfot. J. Piechota – Unia Swarzędz

W miniony weekend o punkty rywalizowali również piłkarze grupy wielkopolskiej IV ligi. Zespoły z powiatu poznańskiego grały ze zmiennym szczęściem. Swoje mecze wygrały Lipno Stęszew oraz Tarnovia Tarnowo Podgórne, punkty natomiast zgubiły Kotwica Kórnik i Huragan Pobiedziska. Na ten mommnt najwyżej w tabeli jest Lipno, które zajmuje piątą lokatę. Następna kolejka już 3 maja. Wyniki, terminarz oraz tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Mieszko Gniezno – Kotwica Kórnik 3:2 (0:0)
Bramki: Krzysztof Wolkiewicz (47), Jakub Hoffmann (56), Jakub Hoffmann (71) – Dominik Konopacki (64), Mateusz Turkowski (95).

Huragan Pobiedziska – Korona Piaski 0:1 (0:1)
Bramka: Jakub Nowak III (38).

LKS Gołuchów – Lipno Stęszew 0:1 (0:0)
Bramka: Krzysztof Kulczak (47).

Obra Kościan – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:2 (1:1)
Bramka: Krzysztof Marchewka (35) – Antonio Asani (39), Paweł Bednarski (85).

Opublikowano: 2 maja 2023